Falošný vodový börek videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 21. decembra 2020
Falošný vodový börek (videorecept)
Foto: cesminaz

Výborný börek, ktorý každý nepozná :-)  Je to taká zjednodušená verzia pravého "vodového" böreku, ktorý je od tohto o niečo prácnejší. Originál je síce originál, ale aj tento börek je výborný :-)
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2020/12/falosny-vodovy-borek-yalanci-su-boregi.html?m=1

Videopostup

Suroviny

Cesto:
500 g
cca 3,25 dl
1 KL
Plnka:
450 g
1 ks
1 zväzok
podľa chuti
Zálievka:
5 dl
100 g
1 ks
Na potretie:
1 ks
podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Z múky, soli a vody si vypracujeme polomäkké cesto, ktoré necháme 20 minút oddychovať.

 2. 2

  Zatiaľ si pripravíme plnku... Zmiešame tvaroh, na drobno pokrájanú cibuľu, nasekanú vňať a podľa potreby osolíme. Plnka musí byť trochu slanšia :-)

 3. 3

  Oddýchnuté cesto rozdelíme na 8 častí, ktoré vymiesime do bochníčkov. Každý jeden bochníček následne vyvaľkáme na tenučký kruh s hrúbkou 1 mm.

 4. 4

  Plech, v ktorom budeme börek piecť vytrieme trochou oleja. Položíme prvé cesto a trošku ho sem tam popolievame olejom a trocha aj osolíme. Dáme naň druhé cesto, na ktoré rovnomerne rozdelíme 1. časť plnky. Tú si treba rozdeliť na 3 časti. Zakryjeme znova cestom a tento postup zopakujeme až kým sa nám pláty cesta neminú :-)

 5. 5

  Börek pred pečením najprv dobre ostrým nožom pokrájame. Následne natrieme vajcom a posypeme černuškou. Börek dáme takto piecť do vopred vyhriatej rúry na 200 °C na cca.30-35minút. Treba si to sledovať.

 6. 6

  Kým sa börek pečie, spravíme zálievku. Zmiešame vodu, jogurt, zvyšok vajca z natierania a soľ. Zálievka má byť trochu slanšia.

 7. 7

  Po cca 30-ich minútach, keď je už börek viditeľne pekne upečený, ho vyberieme z rúry. Rýchlo nožom prejdeme znova po zárezoch a polejeme ho jogurtovou zálievkou. Takto zaliaty börek dáme naspäť do rúry ešte na 20 minút dopiecť. Za ten čas cesto vpije celú tekutinu a börek bude mäkučký :-) Prajem dobrú chuť !!!

 8. 8

  Pre lepšiu predstavu o príprave, si pozrite aj video :-) Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Milá Cesmínko, ty zase kouzlíš! Krásná práce! Mně by chutnalo.
Měj hezký den, ať se ti daří!