Cviklový prívarok a cviklové fašírky fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 21. augusta 2015 15:05
Ďalšie recepty »

Toto jedlo som jedol, pred mnohými rokmi na fuškách. Tak som ho oprášil a viac krát vyskúšal na doladenie chute, aká sa uchovala v mojej v pamäti. Niektoré suroviny som musel zameniť, aby som dosiahol chuť, ktorá nám vyhovuje. Teraz keď máme chuť na cviklu tak si takýto cviklový obed varíme. Je to občasná zmena v jedálničku.

6-8
porcií
25 min
príprava
60 min
na 200 °C

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Cviklu si večer pred varením uvarím vo vode so soľou a anízom. Varím tak 40 - 45 minút, potom vytiahnem z vody a nechám chladnúť. Pred varením ju ošúpem a nastrúham na strúhadle veľké oka. Rozdelím na dve polky. Pol na fašírky, pol na prívarok. Z póru z bielej časti rozdelím, tiež na polky a na drobno nakrájam. Cesnak pretlačím cez lis na cesnak.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na panvicu dám asi 2Pl oleja a na to dusiť polovicu póru do mäkka. Potom pridám cesnak a panvicu odstavím zo sporáka. Cesnak premiešam nech prevonia a nechám vychladnúť.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  V mise si vymiešam cviklu, mäso, vajcia, petržlenovu vňať, ovsené vločky, soľ podla chuti, čerstvo pomleté korenie štyroch farieb a vychladnutý pór.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vymiešam na hustejšiu hmotu, ktorú regulujem vločkami.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Z hmoty si vyformujem fašírky a obalím v strúhanke. Ja som použil kukuričnú strúhanku. Na plech som dal papier na pečenie a potrel ho olejom. Na to som podával fašírky a na každú fašírku som dal po kvapke oleja. Plech s fašírkami som vložil do rúry. Rúru som nastavil na 200°C na 60 minút. Teplota pečenia a čas zavisí od typu rúry. Zatiaľ som si robil ostatné. Po 30 minútach som fašírky otočil.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Teraz som išiel na prívarok. Na panvicu dám maslo roztopiť a naň nakrájaný pór druhu polku. Nechám dusiť do mäkka. Potom pridám cesnak a par krát premiešam.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Hneď na to dám zemiaky nadrhnuté na jemno a druhu polku cvikle. Podusím a miešam asi 7 - 8 minút, nech sa zemiaky sa uvaria.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Potom pridám smotanu a jogurt biely( čo najviac kyslý). Ďalej osolím a okorením z čerstvo pomletím korením. Premiešam a nechám chvíľu povariť. Ak je moc husté pridám mlieka

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Hotovo zhustlo to na požadovanú hustotu ochutnáme a pripadne dochutíme podla chute. Dáme preč zo sporáka a necháme prejsť chute.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  Zatiaľ sa nám upiekli fašírky, dáme vychladnúť. Skúsime jednu čí sú dosť prepečené. Boli dosť. No neskúste, keď to vonia.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  A môžeme servírovať na taniere. Posypal som vňaťou a s chuťou do obeda. Na záver Vám želám dobrú chuť.

  Cviklový prívarok a cviklové fašírky (fotorecept) - obrázok 11
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist