Cviklové karbonátky

pupava - fotkapupava, 30. mája 2014
Cviklové karbonátky
Foto: pupava

Môžete ich podávať so zemiakmi, ale tiež v hamburgeroch a stále chutia výborne! :)

20 minút
na 250 °C

Suroviny

1 ks
2 ks
1 ks
2 strúčiky
1 hrnček
Na obalenie:
Príloha:
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cviklu zmixujeme tyčovým mixérom s ovsenými vločkami. Pridáme nastrúhanú mrkvu, pretlačený cesnak, nakrájanú cibuľku, korenie, soľ, všetko spolu poriadne premiešame.

  2. 2

    Z tejto hmoty vytvoríme karbonátky/fašírky, a obalíme ich v strúhanke (netreba veľa, úplne postačí len trochu). Ak sa stane, že treba zahustiť, môžete napríklad pridaním vločiek. Poukladáme ich do zapekacej misy, vytretej trochou olivového oleja a šupneme do trúby na 250°C na cca 20 minút. Ja som po dvadsiatich minútach vybrala a ešte otočila a nechala som to v trúbe ešte desať minút, ale pravidelne som kontrolovala stav. Potom len vyberieme a môžeme podávať.

  3. 3

    Podávame so zemiakmi podľa chuti (konkrétne teraz som robila so sladkou červenou paprikou) a zeleninou. Odporúčam však vyskúšať alternatívu dať tieto "placky" do domáceho humburgera namiesto mäsa. Je to neuveriteľná dobrota.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Z cvikly som uz jedla všeličo, karbonátky ešte nie. Načase to zmeniť.:-)
1x denyany
Super receptik. Vyskúšam. Ja robim aj šalátk zo surovej cvikle postrúham ako mrkvićku trošku posolím a jeden strúčik cesnaku (kto chce) alebo stači posoliť cesnakovou soľou a zmiešať s kyslou smotanou a jogurtom.Mňam.