Cisársky trhanec
Cisársky trhanec

Cisársky trhanec z ovsených vločiek

siuuu - fotkasiuuu, 11. augusta 2019
Cisársky trhanec z ovsených vločiek
Foto: siuuu

Kaiserschmarrn - alebo po našom cisársky trhanec - som objavila iba pred rokmi, keď som mala možnosť ochutnať ho v reštaurácii a bol výborný. Zobraziť celý popisKaiserschmarrn - alebo po našom cisársky trhanec - som objavila iba pred rokmi, keď som mala možnosť ochutnať ho v reštaurácii a bol výborný. Keďže sa snažím jesť zdravšie, teda najmä obmedziť bielu múku a cukor, pripravujem ho z ovsených vločiek - a je rovnako výborný ako originál z klasickej múky. S čerstvým ovocím je to výborný dezert alebo aj skvelé sladké raňajky.

1
porcia
10 minút
príprava
4-5 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 PL
1 ks väčšie
1 PL
štipka
podľa chuti
podľa chuti  (čerstvé, mrazené, kompót)
0,5 dl
1 plátok
podľa chuti (alebo voňavé korenie)
Postup

  1. 1

    Ovsené vločky premixujeme s hnedým cukrom. Bielok so štipkou soli vyšľaháme na tuhý sneh. Do snehu vmiešame žĺtok a zmixované vločky s cukrom. Ak je hmota príliš hustá, pridáme mlieko - mne väčšinou nie je treba, závisí to od množstva použitých vločiek.

  2. 2

    Panvicu rozohrejeme, pridáme maslo, nalejeme cesto, rovnomerne rozotrieme (uvedené množstvo je na jednu porciu, panvica s priemerom 24 cm), opekáme 1-2 minúty, obrátime, pol minúty opekáme, pomocou dvoch varešiek potrháme na menšie kúsky, posypeme troškou práškového cukru, minútku opekáme, preložíme na tanier, pridáme ovocie podľa chuti, poprášime práškovým cukrom a škoricou a hneď podávame.

Diskusia k receptu

farbuska
Ja ani nie kvôli zdraviu, ale biela múka mi jednoducho neveľmi chutí. Rada vyskúšam tvoj recept na trhanec. Vďaka.
2x haji a siuuu
haji
Lákavý receptík, vločkové dobroty jsou moje slabost. Krásné foto, jednoduchý a rychlý postup. Co víc si přát?!
evelynba
Výborná inšpirácia, ja tiež musím kvôli diéte viac vlákniny, takže toto je super obmena, ďakujem. A propo ... nádherné foto, hneď by som sa do toho pustila, aj keď nie som veľmi na sladké. :-))
1x siuuu
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia