Cisársky trhanec
Cisársky trhanec

Cisársky trhanec z ovsených vločiek

siuuu - fotkasiuuu, 11. augusta 2019
Cisársky trhanec z ovsených vločiek
Foto: siuuu

Kaiserschmarrn - alebo po našom cisársky trhanec - som objavila iba pred rokmi, keď som mala možnosť ochutnať ho v reštaurácii a bol výborný. Keďže sa snažím jesť zdravšie, teda najmä obmedziť bielu múku a cukor, pripravujem ho z ovsených vločiek - a je rovnako výborný ako originál z klasickej múky. S čerstvým ovocím je to výborný dezert alebo aj skvelé sladké raňajky.

1
porcia
10 minút
príprava
4-5 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 PL
1 ks väčšie
1 PL
štipka
podľa chuti
podľa chuti  (čerstvé, mrazené, kompót)
0,5 dl
1 plátok
podľa chuti (alebo voňavé korenie)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ovsené vločky premixujeme s hnedým cukrom. Bielok so štipkou soli vyšľaháme na tuhý sneh. Do snehu vmiešame žĺtok a zmixované vločky s cukrom. Ak je hmota príliš hustá, pridáme mlieko - mne väčšinou nie je treba, závisí to od množstva použitých vločiek.

  2. 2

    Panvicu rozohrejeme, pridáme maslo, nalejeme cesto, rovnomerne rozotrieme (uvedené množstvo je na jednu porciu, panvica s priemerom 24 cm), opekáme 1-2 minúty, obrátime, pol minúty opekáme, pomocou dvoch varešiek potrháme na menšie kúsky, posypeme troškou práškového cukru, minútku opekáme, preložíme na tanier, pridáme ovocie podľa chuti, poprášime práškovým cukrom a škoricou a hneď podávame.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ja ani nie kvôli zdraviu, ale biela múka mi jednoducho neveľmi chutí. Rada vyskúšam tvoj recept na trhanec. Vďaka.
2x haji, siuuu
Lákavý receptík, vločkové dobroty jsou moje slabost. Krásné foto, jednoduchý a rychlý postup. Co víc si přát?!
Výborná inšpirácia, ja tiež musím kvôli diéte viac vlákniny, takže toto je super obmena, ďakujem. A propo ... nádherné foto, hneď by som sa do toho pustila, aj keď nie som veľmi na sladké. :-))
1x siuuu