Buchty na pare plnené lekvárom

olinecka - fotkaolinecka, 7. novembra 2014
Buchty na pare plnené lekvárom
Foto: olinecka

Tieto buchty som pripravila dnes pri príprave som mala prianie nech sú také dobré,ako od mojej mamy.Vydarili sa ,sú pre moje vnúčata.

60 minút
príprava
6-7 minút
na 90 °C

Suroviny

Cesto:
300 g
300 g
1 kocka
1 bal
1/2 bal
500 ml
0,5 dcl
podľa potreby
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Múku ,cukor,soľ dáme do misy z mlieka vlažného štipky soli a 1 PL kryštal cukru pripravíme kvások,ktorý po vykysnuti zapracujeme do cesta .Pridáme vajce ,olej a varechou poriadne vypracujeme cesto.Necháme na teplom mieste vykysnuť asi 40-45 minut.Po vykysnuti dáme na pomučenu pracovnu dosku.

  Buchty na pare plnené lekvárom - obrázok 1
 2. 2

  Cesto rozvaľkame na hrúbku 0,5-1 cm a nakrajáme si kocky cesta ,alebo vykrajame pohárom.Do stredu dáme lekvar a konce pospájame, urobíme malý bochnik.Do hrnca dáme vodu a na paračik poukladame buchty.Takto pripravené parime 6-7minut voda musí vrieť počas parenia.

  Buchty na pare plnené lekvárom - obrázok 2
 3. 3

  Hotové buchty dáme na tanier polejeme rozpustenym maslom posypeme grankom alebo kakaom poprašime praškovym cukrom.A tešíme sa ,ako sa miňaju.Dobrú chuť!!!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
chcem sa spýtať, kedy pridať prášok do pečiva? V postupe chýba. A ešte jedna malá pripomienka.... vždy ma učili, že soľ by sa nemala dostať priamo ku kvásku, pretože znižuje jeho vykysnutie. Dobre vykysne aj so soľou?