Jablkový koláč
Jablkový koláč

Bezlepkový kysnutý jablčník videorecept

potravinarskavyrobaliana - fotkaPotravinárska výroba Liana, 22. novembra 2021. Komerčný recept.

Videopostup

Suroviny

15 g
50 g
250 ml vlažné
300 g (bezlepková múčna zmes na kysnuté cesto)
1 ks
50 ml
štipka
1 kg nastrúhané
podľa chuti
Okrem toho:
 (na vymastenie plechu)
1 ks
trocha

Postup

 1. 1

  Z droždia, cukru a mlieka pripravíme kvások, ktorý necháme 10 minút nakysnúť.

 2. 2

  Do misy s Bakery mix pridáme soľ, pripravený kvások, zvyšné mlieko a vajce. Miešame mixérom s hnetacími metličkami. Počas miešania pridáme olej. Cesto prikryjeme a necháme 30 minút kysnúť.

 3. 3

  Na pomúčenej pracovnej doske rozdelíme cesto na polovice. Jednu časť vyvaľkáme na veľkosť plechu. Pripravený plech vymastíme a vložíme doň vyvaľkané cesto.

 4. 4

  Nastrúhané jablká dosladíme škoricovým cukrom podľa vlastnej chuti a rovnomerne nanesieme na celý plech.

 5. 5

  Druhú časť cesta opäť vyvaľkáme na veľkosť plechu a prikryjeme ňou jablká. Okraje cesta zatlačíme. Prikryjeme a necháme 15-20 minút podkysnúť.

 6. 6

  Pred pečením koláč potrieme rozšľahaným vajíčkom s trochou mlieka. Pečieme pri 180 °C 20-25 minút.

 7. 7

  Po upečení koláč potrieme maslom.

Diskusia k receptu

sonulienka
Pred nedávnom som Vás prosila o múku na opekance poradili ste mi. Neviem presne či to je ona ale inú v Tescu nemali. Poprosím je to ona?


sonulienka
Žiaľ v Banskej Bystrici nejdem takúto nikde dostať. Keď som sa v Tescu pýtala aj predavačiek a ukázala im presný názov múky ako ste mi napísali ani nevedeli, že taká múka by mala byť u nich dostupná a odporučili mi len túto. Už som sa tešila, že konečne napečiem výborné opekance a zase nič. Keby som si objednala na dobierku kuriérom žiaľ zaplatila by som raz toľko ako stojí múka a to je pre mňa ako dôchodkyňu neprijateľné. Veľmi som sklamaná.
1x leaela
Potravinárska výroba Liana
@sonulienka (23.11.2021 20:11)

Dobrý deň, je nám naozaj veľmi ľúto, že máte takúto negatívnu skúsenosť. Žiaľ, nevieme ovplyvniť to, v ktorých prevádzkach obchodný reťazec naše bezlepkové zmesi zaradí do predaja, a v ktorých naopak nie. Keďže sú naše múčne zmesi aj na lekársky predpis, v lekárni by Vám ich mali predať aj bez predpisu, samozrejme za plnú sumu.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha