Bezlepkové drobné pečivo
Bezlepkové drobné pečivo

Bezlepkové striekané pečivo

novalim - fotkanovalim, 22. novembra 2018. Komerčný recept.
Bezlepkové striekané pečivo
Foto: novalim

Ďalší praktický recept z našej “dielne”. Dnes sme sa pohrali s našou univerzálnou zmesou na pečenie – Promix PK špeciál a upiekli sme si Zobraziť celý popisĎalší praktický recept z našej “dielne”. Dnes sme sa pohrali s našou univerzálnou zmesou na pečenie – Promix PK špeciál a upiekli sme si výborné krehké čajové pečivo. Vanilka a citrónová kôra dodajú tomuto jemnému pečivu krásnu vôňu a lahodnú chuť. Hotové koláčiky možno dozdobiť roztopenou čokoládou, či spájať dobrým lekvárom.

20 minút
príprava
10 minút
na 200 °C

Suroviny

200 g
100 g
100 g
1 ČL (extrakt, mletá alebo vanilkový cukor)
1 štipka
1 ČL (alebo xantánová)
2 ks
150 g roztopené (alebo rastlinný tuk)
1-2 PL vlažná
z 1/2 citróna
Na zdobenie a plnenie:
Postup

  1. 1

    Všetky suché prísady zmiešame v miske. Pridáme postrúhanú citrónovú kôru, vajcia, vodu a maslo a mixérom ich vypracujeme na hladké cesto. Ak je príliš tuhé, môžeme pridať ešte za lyžicu vody. Cesto by sa malo dať striekať pomocou ozdobného vrecúška a malo by po nastriekaní držať tvar.

  2. 2

    Na plech vystlaný papierom na pečenie striekame rôzne tvary, tyčinky, esíčka, oblúčiky, krúžky…, ktoré potom pečieme v rozohriatej rúre na 200 stupňoch asi 10 minút, kým nezačnú jemne hnednúť.

  3. 3

    Vyberieme ich z rúry a necháme úplne vychladnúť na plechu, potom ich môžeme plniť džemom a vždy po dve spájať, alebo ich namočíme do roztopenej čokolády.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia