arachnea nemá fotku

arachnea


Egrešové metamorfózy - a čo so šupkami? (fotorecept) Egrešové metamorfózy - a čo so šupkami? (fotorecept) Vaše

V minulom recepte Egrešových metamorfóz som Vám opisovala, ako som robila egrešový rôsol. Niektorí si recept upravili a neodšťavovali, ale po uvarení pasírovali, niektorí rovno namietali, že je škoda vyhodiť šupky. To je pravda, ani ja som šupky nevyhodila, ale... no veď pozrite sami :-)

Egrešové metamorfózy (fotorecept) Egrešové metamorfózy (fotorecept) Vaše

Krásny letný deň, milí priatelia. Leto milujem. Ráno si doprajem prechádzku po záhradke. Len chvíľku, kým mi po raňajkách vychladne kávička. Na konci, takmer pri plote sú kríčky egrešov. Bude ich treba obrať. Sú plné pichliačov, to si zase zanadávam. Obrala som ich za misku. Rozhodla som sa, že z nich bude egrešový rôsol. Je to špecialitka, kyselkavá a sladká, voňavá.. Tento rôsol používam do domácej zmrzliny, na potieranie tortových korpusov, alebo len tak, na lyžičku a ham :-)

Cuketová baba, ktorú milujú aj mäsožravci (fotorecept) Cuketová baba, ktorú milujú aj mäsožravci (fotorecept) Vaše

Je sezóna cukiet a mne sa ich tento rok urodilo požehnane. Cuketu som už robila na viacero spôsobov: placky, v cestíčku, cesnakové cuketové špagety... No sestra Gabika mi pred pár dňami dala recept na cuketovú babu....a odvtedy som ju robila už tri krát. Je fakt dobrá, chutí aj manželovi. A to je fakt mäsožravec.

Banánový kokteil podľa mojich vnukov (fotorecept) Banánový kokteil podľa mojich vnukov (fotorecept) Vaše

Jednoduchý kokteil, ktorý osvieži aj zasýti.

Scískance podľa babky Paulíny (fotorecept) Scískance podľa babky Paulíny (fotorecept) Vaše

Tento starodávny recept som odpozorovala od mojej babky Paulíny. V okolí Nižnej, Veľkých Kostolian a blízkych dedín je veľmi známy a obľúbený.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist