ancicka nemá fotku

ancicka

«1 2 »

Hrnčeková kytička (fotonávod) Hrnčeková kytička (fotonávod)

Takúto hrnčekovú kytičku si môžte urobiť jak na sviatky, tak aj len tak ,či už letnú, jesennú, ale vhodná je aj k rôznym príležitostiam.

Zakoreňovanie priesad (fotonávod) Zakoreňovanie priesad (fotonávod)

Niekoľko rokov nazad som priesady sadila do umelých kelímkov. Najnovšie som skúsila takto do novín. Rastlinka sa zakorení a zasadiť môžem aj s novinami, ktoré sa v zemi rozložia.

Pokladnička pre vnúčika zo samotvrdnúcej hmoty (fotonávod) Pokladnička pre vnúčika zo samotvrdnúcej hmoty (fotonávod)

Oliverko má narodeniny a rozmyšľala som, čo mu darovať k sviatku, tak som sa rozhodla niečo netypické, veď hračiek má neúrekom.

Váza nielen na umelé kvety (fotonávod) Váza nielen na umelé kvety (fotonávod)

Rozmýšľala som, keďže som potrebovala niečo vytvoriť ku krížu, ktorý sa nachádza pod lesom, aby to bolo prirodzene, ale aj tak trocha pekné. Vytvorila som vázu, však sa pozrite...

Oprava drevenej pracovnej dosky na cesto (fotonávod) Oprava drevenej pracovnej dosky na cesto (fotonávod)

Tá moja má už 40 rokov. Dostala som ju do daru na svadbe, no bohužiaľ po tých dlhých rokoch sa mi rozsušila, tak som hútala ako ju zasa dať dohromady. Tu je môj návod.

Ligurček – zelené magi (fotopostup) Ligurček – zelené magi (fotopostup)

Používáte v kuchyni zelené magi? Magi - ligurček lekársky má v kuchyni široké uplatnenie, a to predovšetkým ako polievkové korenie. Čerstvý sa používa do zemiakového šalátu, k zemiakom, ale výborne dochutí aj karbonátky, nátierky či omáčky. Vynikajúci je aj do marinád na grilovanie mäsa. Okrem čerstvého stavu sa dá použiť aj sušený či mrazený. Nie je nič jednoduchšie, než si ho vypestovať, zožať čerstvé listy a tie potom usušiť alebo zmraziť. Máme tak o korenie na zimu postarané.

Ako sa zbaviť bradavíc (fotopostup) Ako sa zbaviť bradavíc (fotopostup)

Neprijemné, no niekedy aj boľavé a človek k ním príde, ani nevie ako. Ponúkam bezbolestné odstranenie bradavíc. Mám to viackrát vyskúšané a je to na 100 % učinné.

Odkladací priestor na mikroténové sáčky (fotopostup) Odkladací priestor na mikroténové sáčky (fotopostup)

Odkladáte si mikroténové sáčky, ktoré sú ešte použiteľné?Vyskúšajte si ich uložiť takto. Vždy sú po ruke a nezaberie to miesto.

Veľkonočná dekorácia (fotopostup) Veľkonočná dekorácia (fotopostup)

Balónik si nafúknem do určitej veľkosti, prútiky si nastrihám, zlepím štvorček, položím na balónik a postupne prilepujem, až sa mi vytvorí hnezdočko.

Ihelnička (fotopostup) Ihelnička (fotopostup)

Ihelničku asi skoro každá gazdinka používa a raz za čas ju aj treba urobiť novú. Ponúkam návod na jednoduchu, ktorú zvládne urobiť aj dieťa.

Vianočný stromček z prútia (fotopostup) Vianočný stromček z prútia (fotopostup)

Stromček robený čisto z prírodného materialu.

Domáca levanduľová voda do žehličky Domáca levanduľová voda do žehličky

Voda, ktorú si dáte priamo do žehličky alebo aj do spreju.

Veniec z listov (fotopostup) Veniec z listov (fotopostup)

Mám rada jednoduché veci a taktiež ked sa snažím si niečo pekné urobiť, uprednostňujem prírodné materialy. Venček je jednoduchý, ktorý fakt nič nestojí, okrem trocha námahy so zhotovením.

Moje muškáty Moje muškáty

Pýšná nie som! Tak to nie! Ale čo je mojou najväčšou pýchou? Tak to sú moje muškáty okolo domu. Je síce s nimi veľa roboty a to hlavne starosť cez zimu, aby mi dobré a zdravo prezimovali. Potom sa môžem a nielen ja, tešiť s ich krásneho kvitnutia. Keď je všetko rozkvitnuté, tak lahodí nielen oku, ale aj duši.

Ako jednoducho upiecť korpus, aby sa vydaril, nenafúkol sa alebo neklesol (fotopostup) Ako jednoducho upiecť korpus, aby sa vydaril, nenafúkol sa alebo neklesol (fotopostup)

Mne trvalo veľmi dlho, kým som prišla na to, ako krásne upiecť tortový korpus, aby sa mi nevydul.

Taška zo zvyškov rifľoviny (fotopostup) Taška zo zvyškov rifľoviny (fotopostup)

Použila som látku so starých rifľových nohavíc. Väčšinou rifle keď sa obnosili, tak sa nohy odstrihli a využili sa ako kraťasky. Ja som látku odložila, ved sa na niečo ešte zíde a tak využívam. Nápadov je viac, len keby toho času bolo tiež viac. Trocha sa treba pohrať, ale výsledok stojí za to.

Ako ochrániť ozdobný obrúsok pod tortou (fotopostup) Ako ochrániť ozdobný obrúsok pod tortou (fotopostup)

Ja som mala vždy problém s tortou, hlavne keď som robila čokoládovu, aby som ju dobre preniesla na podnos a aby som nezašpinila ozdobný papierový obrúsok. Od určitého času

Palacinky z fľaše (fotopostup) Palacinky z fľaše (fotopostup)

Mate radi palacinky,že sa pýtam?!Takto si môžte pripraviť cesto do fľaše aj vopred do chladničky.K tomu sa vyhnete aj znečistenému riadu.

Ako otestovať čerstvosť vajec Ako otestovať čerstvosť vajec

Už skôr som niekde čítala o teste na vajcia.Ja mám síce sliepky,takže mám vždy čerstvé vajcia,ale som to chcela vyskúšať, či je to pravda,tak som si vajcia odložila na vyskušanie a tu je výsledok.Vyskušajte ,ozaj je to pravda!

Gombíkové podložky (fotopostup) Gombíkové podložky (fotopostup)

Viem,že v dnešnej dobe je mnoho rôzných a moderných podložiek na výber,ale mňa napadlo si urobiť také podložky,ked som potrebovala gombík.Mám taký zvyk,že ked vyradujem nejaké veci s gombíkmi,tak gombíky odstrihnem a odložím,ved sa možno zídu a tak za tie roky sa ich nazberalo strašne veľa.Verím,že nás je takých gazdiniek veľa.Lúto mi je ich vyhodiť,tak ich stále odkladám a už aj rozmýšľam,že sa niektorých zbavim,vyhodim.Niektoré som z ních využila takto.Možnože sa niekomu zapáči.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist