1kika1 nemá fotku

1kika1


Kura na kokosom mlieku (fotorecept) Kura na kokosom mlieku (fotorecept) Vaše

Pri prezeraní fotiek z februárovej dovolenky na Ko Samui som narazila na fotku jedla, ktoré manželovi neskutočne chutilo (objednal si ho až 3 večeri po sebe). V špajzy som našla krabičku kokosového mlieka a skúsila som napodobniť spomínané jedlo. Minulý rok, keď som došla z Maldiv som veľmi ľutovala, že som si nepriviezla kokosové mlieko, keďže v týchto krajinách sa cena za 250 ml krabičku pohybuje medzi 0,25 - 0,30 eura. Tento rok som sa poučila a to mliečko je naozaj dobrotka :-)

Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) Škoricové a arašidové sušienky (fotorecept) Vaše

Potrebovala som si trocha zresetovať hlavu a môj najväčší relax je šport a pečenie. Sadla som si k vareche a začala klikať. Z čista jasna som si spomenula na moje písmenkové razítko, ktoré už 3 mesiace čaká, ešte v originál obale, na svoju chvíľu. Chcem sa pekne poďakovať, autorkám viacerých receptov na sušienky za inšpiráciu (Recepty som si pospájala a trocha upravila podľa seba). S písmenkovým razítkom som robila prvý krát za kostrbatosť sa ospravedlňujem.

Báleš so slaninkou (fotorecept) Báleš so slaninkou (fotorecept) Vaše

Mala som doma droždie, ale sladké som už mala napečené. Keďže mal manžel narodeniny tak som ho chcela nejako potešiť. A tak som vymyslela, takú moju "paródiou" na podplameník, ktorý je jeho srdcovka :-)

Čučoriedková dobrota (fotorecept) Čučoriedková dobrota (fotorecept) Vaše

Koláčik je bleskovka, ktorú som si raz len tak na rýchlo vymyslela. Existuje milión variácií tohto druhu, koláčik sa samozrejme dá spraviť aj z iného ovocia, ale ja s manželom, zbožňujeme chuť tvarohu a čučoriedok. Ospravedlňujem sa za nižšiu kvalitu fotiek, fotené mobil :-)

Kokosový cheesecake Kokosový cheesecake Vaše

S manželom sme boli v našej kaviarničke na káve a práve priniesli do ponuky dezertov kokosový cheesecake. Samozrejme, ako kokosový maniaci sme si hneď objednali a bol senzačný!!! Omámená úžasnou chuťou, som sa inšpirovala a skúsila som ho urobiť aj doma. Popravde, myslím, že sa celkom podaril, až na to, že som ho trocha presladila :-) ale, minie sa :-) :-) :-)

„Cheesecake“ s Nutellou a kakaom „Cheesecake“ s Nutellou a kakaom Vaše

Som si vedomá toho, že pravý cheesecake má určité postupy, práve preto, je názov s úvodzovkou. Dostala som Riccotu,tak som skúsila poskladať môj prvý cheesecake, zo surovín, ktoré som doma našla. Výsledok si manžel veľmi pochvaľoval :-) Celkovo je toto môj prvý recept na Vareche, takže dúfam, že môže byť :-)Inšpirácie z nových receptov
TOPlist