Rôzne

Zdražovanie potravín

furdica - bez fotkyfurdica, 10. augusta 2010

Počuli ste tu správu ? idu nám zdražit potraviny. vraj malo sa urodilo .v poriadku ale zdražit zemiaky o50až70percent? Ja som včera vykopavala zemiaky a nezda sa mi že by ich bolo menej ako po ine roky.uznavam boli prirodne katastrofy ale take percenta? niečo sa deje na našom malom Slovensku Pred asi mesiacom som zachytila taku správu že toaletny papier zdražia o10 perc. A v tescu zdražili jeden konkretny druh ktorý kupujem o50 perc. .ved to je nehorazne

@zareaguj


Diskusia k téme

morenajea
súhlasím že je to "trochu" moc. oni ale budú zdražovať, pretože potraviny musíme kupovať stále. vedia to a budú to zneužívať. určite bola slabšia úroda po tých povodniach ale čo je moc, je moc.
zdraženie 70 percent bude pre mnohé rodiny neúnosné.
samanka
no, ale zasa sa pozrime, kde boli tie záplavy-veď zemiaky sa rodia všade na Slovensku. Myslím, že je to len zneužívanie situácie. Mám aj ja v záhrade zemiaky, nezdá sa mi, že by ich bolo menej ani nie sú menšie. Práve, v tých rokoch, keď boli horúčavy a sucho som mala zemiakov menej a boli aj menšie. Je pravda, že obilie bolo zaplavené v najnevhodnejšom čase, ale vždy sa zámienka na zdraženie nájde.
alena45
Zemiaky najmä v zime a skoro na jar už vôbec nekupujem. Tie z obchodu mi vôbec nechutia, často tretinu aj viac váhy vyhodím s hrubou šupou.Pestujem len pár koreňov, aby sme mali na vianočný šalát a občas na pyré, obľúbila som si viac ryže, cestoviny, pohánku a niekedy k mäsu dám ako prílohu chlieb vo vajci. Jem viac zeleninových a strukovinových šalátov.
sovka62
Niečo na tom, že sa urodilo menej asi bude. Objednávala som sadbové zemiaky a dozvedela, že som dobre spravila, že som sa poponáhľala, lebo ich je tak málo, že uspokoja len tých ktorí sa prví prihlásia. Už teraz sa hrozím toho, aká bude ich cena a reakcia zákazníkov.
tetuska
Ani mňa to nepotešilo, v domácnosti je nás 5, obaja chvalabohu máme prácu, deti sú v takom veku, že im najviac chutí, keď niečo kúpim z chladničky sa to vyparí ako gáfor, deti hovoria "mami uvar dobre a veľa", človek žije od výplaty k výplate, lebo ešte študujú na stredných školách, vačšina výplaty ide na jedlo...
furdica
Pre -Sovka- Ty si teraz objednavaš sadbove zemiaky ? a kde prosim ta? daj adresu