Rôzne

Snídání v dubnu 2023 (4)

mijaita - fotkamijaita, 31. marca 2023

Aprílové snídaně at jsou rozkvetlé jak jarní louky, chutné a bohaté :-)

@zareaguj


Diskusia k téme

mijaita
@kukulienka71 (7.4.2023 12:11)

Ono je tady vseobecne tak nejak pusto a prazdno. Jooo, bejvavalo!
Snídaně proběhla celkem pozdě, bude velikonoční nádivka, už voní! :-)
A ten lahodny toust, to bych rada, ale nekupuju je, radsi topinky :-)



farbuska
@kukulienka71 (7.4.2023 12:49)

Pozdravujem vás obe, milé dievčatá @mijaita a @kukulienka71 , ako aj všetkých, ktorí nakuknú a prajem vám pokojný a zdravý Veľký piatok. Len málokedy mi príde na um fotiť - až keď už nie je čo :( - ale aspoň slovne dnešné raňajky: klasická bryndzová nátierka, čerstvá zelenina, čaj s mliekom.
mijaita
@farbuska (7.4.2023 13:45)
No vidis, mila @farbuska , vis sama urcite, ze mnohdy fotka "nakopne" jako treba ted me!! Brynzu jsem dlouho nemela!! Jo, chtela jsem koupit tuhle, ale ten malinky balicek za silene penize. Tak jsem si rekla ze pockam a radsi za ty penize koupim ve slovenskem obchudku vazenou a jeste si muzu vybrat. Tak se tesim uz jen jak te ctu a uuuz je na seznamu nakupu!! Treba i priste si na nas vzpomenes a vyfotis svoji dobrutku, jakoukoliv!!!
I tobe hezke svatky velikonocni!! :-)
mijaita
@elixir (10.4.2023 10:15)

Ty jsi tak stridma! :-) ale dobre vzdy. VIs co? Ja mam rada pomazankove maslo, ale jsem schopna ho snist za den, cili pozlacena snidane, svacina celodenni :-)
1x elixir
mijaita
@kimlo (10.4.2023 11:04)


Ty jsi takovy road runner? :-) božíííí :-) Hodne jich beha na jihozapade USA, kazdou chvili prebehl pres silnici a vzdycky jsme se museli smat. Take jsi tak roztomily? :-)


elixir
@mijaita (10.4.2023 12:22)

Mne sa časom ten jedálniček zjednodušil, aj sme boli dlho spokojní, len sa mi zdá, že začal byť medzitým aj akýsi jednotvárny. Takže hľadám znovu aj inšpiráciu, u mamy, no a aj tu som ju doteraz vždy našla a dúfam, že sa aj tentoraz na mňa čosi nalepí. 🙂 ...symbolicky, samozrejme. 😃
farbuska
Dobré ráno. Zasa som nefotila, ale dnes chlebík s nivovou nátierkou, čerstvá zelenina, čierny čaj s mliekom. @kukulienka71 mi pripomenula labneh - vďaka! - a už mi od večera jogurt steká na zajtra.
farbuska
@farbuska (15.4.2023 08:49)
Och, a ako sladká víkendová bodka bol kúsok "zbytkovej" miništrúdle: použila som zbytok hotového štrúdľového cesta, potrela rozpusteným maslom a naplnila zbytkom už pomletého maku (zaliala troškou vriaceho mlieka), cukru, citrńovej kôry, jedného osamelého postrúhaného jablka a zbytkom hrozienok na dne vrecúška. Šťavnatá a chutná.
stefanm
@kukulienka71 (15.4.2023 08:41)

...zaujalo ma foto... tieň pred koláčikmi (pravdepodobne z mobilu) vyvoláva dojem ako keby "levitovali", vznášali sa nad tanierikom 🙂... pekné
kukulienka71
@stefanm (15.4.2023 14:58)

Pozorný si. Ďakujem. Keď sa tak lepšie prizriem, vyzerá to na fotomontáž 😅 niekedy sa zle fotí.
kukulienka71
My sme dojedali tvaroháč, na dnes už zvlhlo aj cesto, je to sýty, vďačný koláč. @mijaita , vyzerá to fantasticky, kdo umí ten umí😄
farbuska
Dobré ráno! Nivová nátierka na hrianke, paradajky, čierny čaj Assám s mliekom. Vyzerá na pekný deň. Príjemný začiatok týždňa všetkým.
mijaita
Kdyz bych mela chut na nejakou sladkou dobrutku, tak by to byl o, vmnohem mensim mnozstvi, luxusni!! Ale prosim, krupicova kase!! A nekdy si to faaakt udelammm!! Pouzivam hrubou krupici a te mam dost. Kdyz lezu po zdi ze mam na neco chut, miluju macene rozinky. Jenze je mam malokdy, protoze kdyz je koupim, do 2 dnu nejsou :-)
mijaita
@farbuska (17.4.2023 06:56)

Proc mi nechutna kombinace niva, rajsky? Nevim. Ale kazde zvlast miluju!! Tuhle jsem si zas koupila nivu a nevydrzela. Tak jsem ji po plateckach mlsala a mlsala..... :-)
mijaita
@farbuska (17.4.2023 12:45)

A mám radsi nas, obycejny. Ten franc, hodne tucný, mazlavejsi, ten tak trochu na chlebu s maslem.
farbuska
Keď je toľko rôznych druhov... ale naše sú skutočne fajn. Kupujem pravidelne, najmä na to mlsanie. :) Okrem francúzskych a talianskych klasík mám jeden ďalší obľúbený: anglický (Blue) Stilton.
kucharka
Včera, v nedeľu, boli neskoré raňajky …. :-))
Toast so šunkou, syrom brie a avocádom, pokvapkaným oliváčom. Toast potretý paradajkovou šťavou, oliváčom a salámou…. A, samozrejme, silná káva s mliekom. Bez tej by to nebolo ono…


mijaita
Snídání nedělní, před dalším náporem řízků. Dobré ráno, léto na dosah, jaro v rozpuku! :-)

Opečene mleté škvarky na vajíčku, semínkový chleba


stefanm
...my sme dnešný deň začali s hriankou s cíerovym pesto (výborné!) a slaninovymi čipsami s jemne pikat "Salsa Arrabbica" a čajikom
...verím, že to bude kľudný a úspešný štvrtok


cesminaz
@mijaita (27.4.2023 09:08)

Podla mňa to bude niečo ako hummus. Na flašky je fotka olivového oleja a cesnaku🙂
mijaita
@cesminaz (27.4.2023 09:15)

Ano, videla jsem a i nasla na netu, ale ze pesto? :-) No dobre, na jmenu nezalezi, hlavne ze je to dobre. Jenom je to matoucí.
stefanm
@mijaita (27.4.2023 10:03)

...radi nakupujeme v predajni "Primitivo"...nie len cestoviny ale aj pochutiny, syry, občas aj kvalitnú múku a manželka vínko...(a u nás sú fakt pekné predavačky 🙂)
stefanm
@kukulienka71 (28.4.2023 06:40)

...aj my sme dnes mali pomazánku, ale "sardinkovu" (primeranej farby🙂)...no pre mňa bol výborným doplnením tejto našej obľúbenej rannej pochúťky čaj vyluhovany z listov mäty ktorý výborne potláčal nie veľmi príjemnú vôňu rybičky a cibuľky a pôsobí stále upokujojuco, až sa nám nechce vstávať z postele (ale musíme, lebo začíname piecť (teda manželka pečie a ja podávam, vážim, meliem a odmyvam čo mi povie!🙂) koláčiky pre vnučku Johanku, ktorá zajtra oslavuje krásnych 8! rokov
... pekný, kľudný deň prajem


mijaita
@stefanm (28.4.2023 07:19)
Sardinky a jine ryby, tedy z konzervy (jedine) mám obcas i ráda, ale chleba s máslem a pocitronovat a cibule. Tak nevím, to bych asi musela tu mátu pít celý den! :-) U nás doma se casto jedl uzenáč. Toho jsem jedla stejne. Ale dneska uz je to asi jina ryba, samozrejme bez pridane hodnoty mlici nebo jiker a vůbec, kdo má porád plivat lovit kosti. Nejlepsi jsou šproty. Peclive vyndam pater, odloupnu ocasek a pak je to 2x do roka i dobrý :-)
Btw mojí vnučce bylo 8 v listopadu!
stefanm
@mijaita (28.4.2023 09:00)

...tak veru, ani ja rybu nemusím!...ale mávame ju doma dosť často, lebo manželka ryby miluje...to som si, žiaľ, pred 47 rokmi neoveril (mal som vtedy iné "chúťky" za prioritné ako jej chúťky do jedla 🙂)... takže pstruhy, šťuky, zubače a kapor
sú u nás občas v jedálničku a na sardinky, makrely a šproty som si zvykol
...ale, poviem úprimne, šúľance so strúhankou na slano výrazne uprednostnim pred krevetami aj lososom😄

...a teraz moja obľúbená "perlička":
...pohrabal som sa v mojom "archíve" foto jedál a nemožné sa stalo skutkom... našiel som foto môjho jedla s rybou (neviem druh!) a dátum je 27.4.2021!!... presne pred dvomi rokmi... neuveriteľné 😄


mijaita
@stefanm (28.4.2023 10:08)

Tak bych nenasla u sebe nikde, pokud by ryba nebyla v rest a nekoho jineho :-)
kukulienka71
@stefanm (28.4.2023 07:19) to sú svieže raňajky! Nikdy ma nenapadlo ešte, ale výborný nápad, budem praktizovať. Dobre to máte podelené s pani manželkou, príjemnú oslavu!

stefanm
... sobota... mám rád sobotu 🙂
... už v piatok si plánujeme čo v sobotu urobíme alebo kam pôjdeme a skoro vždy, keď v sobotu vstaneme deje sa u nás niečo iné
... dnes nám náš plán, krátka vychádzka do blízkeho okolia spojená so zberom mladej žihľavy na sirup, zmenilo ritmicke bubnovanie dažďových kvapiek na parapetnu dosku okna...a tak si ležím a čítam a v ušiach mi znie šumenie bubna práčky a pohmkavanie bližšie neurčeneho hitu od manželky

...urobil som nám "žlté" rohlíky, k tomu trochu zeleniny a čaj... pohmkavanie so stišil zatvorením dverí a bubnovanie kvapiek som zosilil pootvorenim okna...to mám rád


mijaita
Dík, podívám se na ni. Knih není nikdy dost.

Snídání ve sluneční lázni, v doprovodu ohlušujícího ticha! Naštěstí došly žitné krajíčky, asi bych nevěděla kdy mám dost :-)
Miluju semínka, ale takhle opražená, obalená černým, dýňovým olejem, na krajíčku chleba s máslem, doslova boží
mana! A ta logrovka! Silná, černá jako noc, hořká.
 varecha.pravda.sk/recepty/prazena-slunecnicova-seminka/68...



stefanm
... nedeľa... dnešné nedeľné raňajky (rožok, maslo, lekvár, biela "Caro" káva) vo mne vyvolali spomienku na nezabudnuteľné raňajky v 60-tych rokoch minulého storočia:

...po návrate z rannej nedeľnej omše na stole nezabudnuteľná vianočka, hrudka čerstvého masla, domáci ríbezľový lekvár a hlavne...z porcelanovej kanvice stúpajúca para z horúceho a omamne voňajuceho Holandského!!, v Tuzexe kupovaneho, kakaa ... ach! 🙂



kimlo
@kukulienka71 (30.4.2023 09:18)
Ja zase opačne, raňajky mám rad na slano. Aj na vojne sme mávali každú nedeľu sladké raňajky, vianocka, babovka alebo čosi z džemom a kakao, vždy som si to rad odpustil a našiel nejakú náhradu 🙂
stefanm
... dnes:
... chlieb, maslo, paštéka, drobná zelenina, čaj

... osobné priznanie 🙂!:...nepohrdnem ani "bôčikovou ale uprednostňujujem
stefanm
@stefanm (1.5.2023 08:46)

...chybička... (skočila mi tam reklama a chcel som ju odstrániť a pridal som nedokončenú myšlienku 🙂)
pokračovanie...
... uprednostňujem "pečeňovu"!!!
stefanm
@mijaita (1.5.2023 09:34)

...draždiš mi spomienky!!

... snažím sa nemyslieť na tie časy, keď nás ráno budila dychvka pod oknami a my sme začínali sviatočný deň v obleku s kravatou na krku a pollitrovym voskovým pohárom piva v jednej ruke a mavatkom v druhej, zoradeny v bočnej uličke a pri bufetovom stole a piatich borovičkach čakali kedy nás pustia pred tribúnu s "okresnými papalašmi" a budeme kričať:..."Nech žije KSČ"
mijaita
@stefanm (1.5.2023 11:36)

Milovala jsem pruvody, kdyz jsme s jednim, velice znamym hercem, tehdy mym spoluzakem, vzdy sli s hercema. To uz ucitelka hned, kdyz zadavala souradnice, hlasala, ze @mijaita a @xy jdou s divadlem. Jak my se tesili!! Tolik humoru a smichu! A to jsme jiste mnohemu ani nemohli rozumet. A vsechno je dnes uz v propadlisti dejin.