Ako schudnúť

Pitný režim

zuzkabubu - fotkazuzkabubu, 4. septembra 2017

Dobrý deň, ahojte,
som po náročnej operácii a nevedela som sa dať nejako dokopy, tak som skúšala všetko. Osvedčil sa mi starý dobrý recept, po ktorom som sa začala cítiť omnoho lepšie.
Každé ráno, hneď, ako vstanem, vypijem 1l čistej vody, ktorá má izbovú teplotu. Prečo liter? čím viac, tým lepšie.
Ako všetci vieme, črevo potrebuje byť pravidelne čistené, aby sme sa zbavili škodlivých látok, ktoré sa v ňom počas dňa nazbierajú. A toto je spôsob, ako sa ich postupne zbaviť. Preto piť treba čistú vodu ako prvú, vzhľadom k tomu, že ostatné prísady na seba niečo viažu, a opäť by sme boli tam, kde nechceme.
Potom následne si zarobím džbán s citrónovou vodou a pijem počas dňa. K tomu pridám bylinkové čaje (nie ovocné,nakoľko zakyslujú organizmus, a to nechceme) a je mi fajn.
Ale pozor, taktiež to netreba preháňať s množstvom tekutín, aby ste si zbytočne nezaťažovali obličky. Pre mňa je ideál 3l denne.
Takže skúste a dajte mi vedieť, ako to zaberá na Vás. Mne sa postupne zlepšila pleť, nechty, vlasy a kilá postupne pôjdu tiež dolu.
Tak Vás držím päste a želám všetkým pekný deň.

@zareaguj


Diskusia k téme

14 komentáre k článku
Ok, a čo je u teba čistá voda? Lebo veľa krát ľudia s dobrým úmyslom narobia viac škody ako úžitku - stáva sa to každému z nás.
Ani nahodou .Skusat vypit 3 litre vody pri beznom dennom rezime urcite nebudem .Je poriadny rozdiel ci to vypije clovek ktory ma 180cm/a 100kg vahy alebo zienka co ma 160cm/ 50 kg. Ci pracujes tazko fyzicky ci prave sportujes alebo vedies priemerny zivot . Mam svoje telo rada :-) Pitny rezim ano...ale nic netreba prehanat . A vypit naraz 1 liter vody je naozaj prehnane pokial prave nezdolavas na bicykli 30km trasu niekde hore kopcom na grecky Olymp...
Ty zrejme necestuješ ráno po tom litri vody do práce, však? Ja do seba dostanem o 5.15 ledva pohár vody, ale každému ako chutí. Inak súhlasím s @Babidka , múdro.
Ľudia v staršom veku už nemajú taký "pijací " reflex, smäd si uvedomujú oveľa neskôr, ak vôbec.....niekedy vypijem možno tie dva litre tekutín, inokedy len 1,5 l., v horúčavách hádam o niečo viac, ale v prípade potreby aj 5 l - a to, keď idem na kolonosk. vyšetrenie, musím vypiť 4 l roztoku+ ešte naviac nejaké tekutiny. Ale pijem systematicky - liter za hodinu.....no nikdy by som nevypila ráno liter vody, ani by som nemohla, lieky zapíjam čajom, vodu, 1-2 poháre vypijem len ak idem na odbery. A správne to napísala @Babidka , presne, čo by som napísala aj ja. Niekdy aj voda, rsp. jej množstvo, môže mať neblahé následky. Piť treba, podľa potreby a čosi naviac, ale netreba si utopiť ľadviny vo vode. Aj pri vysokom tlaku je treba dávať pozor a pri niektorých chorobách.
...moja pani mama má o rok na krku šesťdesiatku a vycvičili sme si ju. Dlhodobo sa sťažovala na bolesti hlavy, no naučila sa ráno vypiť dva až tri priemerné dvojdecáky vody, pričom jeden obvykle šprcne sirupom - žihľava, mäta, medovka, baza. Síce častejšie chodí "na cikung", no sama neraz vyhlásila, že radšej cikať, než si dať Panadol.
Určite nie je zdravé naraz naliať do seba 1 liter vody, naše telo je múdre, keď je smädné vypýta si tak ,ako keď je aj hladné, alebo chce cvikať či ka..ť.
Tieto moderné výmysly s nalievaním sa tekutinami nikomu neprospeje.
Toľko môj názor, ale proti gustu žiaden.... Pekný deň
vodou=tekutinou sa dá aj zabiť, mozgové bunky nezvládnu toľko vody a môže nastať kolaps
Súhlasím s vami, že piť treba primerane. Ja vzhľadom na tabletky, ktoré beriem, som stále smädná. Keď vylúčim, tak sa aj napijem, vypijem asi 2 l denne.
Ja za deň vypijem približne dva a pol litra, čo mi neskutočne pomáha, mám menej vyrážok, cítim sa šťastnejšia a energickejšia... je to naozaj veľká zmena a výzva dodržať to. Ráno vypite nalačno 300 ml citrónovej šťavy, počkajte 15 minút a následne sa najedzte. Po raňajkách vypite 200 ml - organizmus bude dostatočne nabitý energiou. Potom pijem pol litra na desiatu, obed, olovrant a večeru. Večer pite najlepšie dve hodiny pred spaním, aby ste mali kvalitný a sladký spánok...
Smejem sa nad ludskou........naivitou :) Pitny rezim ! To niekto zaviedol prikazom ? ako vedeli ludia, kolko maju pit pred tym, nez bol "pitny rezim" zavedeny ??? :D
@Elka333 (9.9.2017 04:20)

kým sa nepredávala voda v plaste, ale pila sa z vodovodu, či studne v sklenených pohároch nebolo treba robiť reklamu na pitie vody,. chodiť celé dni s vodou v plastových fľašiach je vynález iba pár rokov dozadu. Predtým boli v mestách pitné fontánky, kde ľudia pili vodu zadarmo. Dnes ich už nenájdete, snáď iba nejaká výnimka pre vtáky .