Dobrý deň, ahojte,
som po náročnej operácii a nevedela som sa dať nejako dokopy, tak som skúšala všetko. Osvedčil sa mi starý dobrý recept, po ktorom som sa začala cítiť omnoho lepšie.
Každé ráno, hneď, ako vstanem, vypijem 1l čistej vody, ktorá má izbovú teplotu. Prečo liter? čím viac, tým lepšie.
Ako všetci vieme, črevo potrebuje byť pravidelne čistené, aby sme sa zbavili škodlivých látok, ktoré sa v ňom počas dňa nazbierajú. A toto je spôsob, ako sa ich postupne zbaviť. Preto piť treba čistú vodu ako prvú, vzhľadom k tomu, že ostatné prísady na seba niečo viažu, a opäť by sme boli tam, kde nechceme.
Potom následne si zarobím džbán s citrónovou vodou a pijem počas dňa. K tomu pridám bylinkové čaje (nie ovocné,nakoľko zakyslujú organizmus, a to nechceme) a je mi fajn.
Ale pozor, taktiež to netreba preháňať s množstvom tekutín, aby ste si zbytočne nezaťažovali obličky. Pre mňa je ideál 3l denne.
Takže skúste a dajte mi vedieť, ako to zaberá na Vás. Mne sa postupne zlepšila pleť, nechty, vlasy a kilá postupne pôjdu tiež dolu.
Tak Vás držím päste a želám všetkým pekný deň.
Tieto moderné výmysly s nalievaním sa tekutinami nikomu neprospeje.
Toľko môj názor, ale proti gustu žiaden.... Pekný deň
Suhlasim,pit treba primerane!!!ja nevylucujem,vypijem co naleju :-)
kým sa nepredávala voda v plaste, ale pila sa z vodovodu, či studne v sklenených pohároch nebolo treba robiť reklamu na pitie vody,. chodiť celé dni s vodou v plastových fľašiach je vynález iba pár rokov dozadu. Predtým boli v mestách pitné fontánky, kde ľudia pili vodu zadarmo. Dnes ich už nenájdete, snáď iba nejaká výnimka pre vtáky .
Čistá voda je u mňa voda z vodovodu. Teraz som to dokonca začala kombinovať s citrónovou vodou. Čistú vodu ráno a potom pridám citrónovú šťavu.
Nemyslela som naraz, ale ráno a cítim sa potom skvelo.
Samozrejme, súhlasím aj s tebou. Každý svoje telo poznáme, toto bol len príklad, ako postupujem ja.
Seniori sa menej potia, a tým sa ľahšie prehrejú. Srdce a celý krvný obeh však už nie sú také silné a vo vyššom veku môže nedostatočné zavodnenie spôsobiť napríklad embóliu či trombózu. Dehydratácia u starších ľudí je veľmi závažná. Kardiológovia radia pri vysokom krvnom tlaku a ochoreniach srdca vyhýbať sa najmä minerálnym vodám s vyšším obsahom soli. Základom pitného režimu je obyčajná voda z vodovodu, alternatívou sú nesladené stolové a nízko mineralizované vody. Do pitného režimu sa nepočíta mlieko, ani polievka a pozor na kávu. Kofeín má močopudný účinok, podľa počtu káv, ktoré vypijete, si množstvo tekutín musíte zvýšiť, na jednu kávu aspoň dva decilitre vody. To sú názory ľudí, ktorí sa zaoberajú touto problematikou. Ale ako som už povedala, každý si svoje telo pozná a to mu dáva určité signály, ktorými sa riadi.
Konzumácia citrónovej šťavy stimuluje tráviaci systém, čo zase zlepšuje schopnosť tela absorbovať živiny. Zlé vstrebávanie živín môže spôsobiť, že cítite hlad, aj keď hladní nie ste. Čistá citrónová šťava čistí vaše chuťové bunky na ceste do žalúdka. Akonáhle je už vo vašom organizme, pomáha jemne prepláchnuť obličky a zbaviť pečeň odpadov a toxínov. Vo výsledku vám to tiež pomôže očistiť lymfatický systém. A to nie je všetko!
Súhlasím. Práve som bola ozrieť zrúcaninu hradu Devín a tam jedna taká studnička je.
Skús si nájsť nejaké nové informácie, ale daj pozor, skutočný odborník určite neuvádza koľko litrov treba denne vypiť. Nechce sa mi to hľadať presne, ale ak si dobre pamätám, tak orientačne sa udáva 2,5 až 3 dl vody na 10 kg telesnej hmotnosti na deň. Samozrejme ešte treba zohľadniť vykonávanú činnosť a vplyv prostredia.
Prečo by sa polievka nemala započítavať do príjmu? To môže platiť len pri hustej krémovej polievke, niečo iné je predsa zeleninový, alebo mäsový vývar.
Niektoré druhy ovocia a zeleniny majú predsa veľmi vysoký obsah vody (dyňa, hrozno ..) a preto nechápem, prečo by som to nemala započítavať do príjmu tekutín.
Často sa zdôrazňuje (hlavne v článkoch o chudnutí), že mlieko je potravina, ale mlieko tvorí zväčša voda. Takže nie je zrovna správne piť ho od smädu a ak si niekto stráži príjem kalórií treba si ho zarátať, ale jednoducho tú tekutinu s ním do tela dostanem.
No a káva nejaký výrazný močopudný účinok u pravidelných konzumentov nemá.
Ono, sledovať koľko denne vypiješ ani nemá veľký zmysel. Úplne stačí sledovať ako často močíš a akú farbu má moč. Má byť bledučko žltý (samozrejme nie ranný, ten je prirodzene tmavší) a čerstvý nemá páchnuť.