Rodina a deti

Mala by rodina jesť spolu za jedným stolom?

tomas - fotkatomas, 16. septembra 2009

Čo si o tom myslíte? Mala by rodina jesť za jedným stolom? Hm? Akože obedy, večere a tak?

@zareaguj


Diskusia k téme

jarco
Áno, vždy keď sa to dá. U mňa doma využívame spoločné stolovanie na bežné rozhovory o tom, čo sa stalo dnes a čo plánujeme na zajtra. Inokedy na to nie je čas.
1x radox1
evusik
určite, neni nič horšieho ako keď si každý uchytí svoj tanier a uteká s ním k televízoru alebo do detskej. Spoločné jedlo za jedným stolom je výborné miesto na rozhovory, pretože pravidlo že za stolom sa nerozpráva už dávno neplatí. A povedzme si úprimne každá kuchárka čaká že jej jedlo pri stole aj pochvália.
sema4
určite večera vo všedný deň a aj obedy cez víkend sú miestom na spoločné rozhovory a udržovanie rodinného krbu
tomas
Obývačkový stôl sa nepočíta :) A ako často jedávate za jedným stolom?
1x tomop
308win
myslim ze ano...ja som bol tak vychovany,takze urcite aspon nedelny obed!
evas13
...určite áno. V týždni vždy keď sa to dá zceliť a v nedeľu každý bez výnimky. Pri stole sa diskutuje, ale rozhodne sa nevyťahujú témy, ktoré vyvolávajú rodinné nezhody.
mia2404
...... určite ano , len tažko sa to dá tak zariadit , u nas je to jednoducho nemožné cez týžden , jedine vikendy a nato sa stale tešíme.......:-))
lauradu
samozrejme ano, cez týždeň večere, a cez vikendy sú to spoločné raňajky , obedy aj večere.
tajnickas
Neviem si ani predstaviť, že by som pri stole jedla sama, to mi ani nechutí. Určite je to vo mne zakotvené už z detstva, pretože mamina nás vždy všetkých zvolávala k spoločnému stolu, aj cez týždeň na večeru. Pre mňa je veľmi príjemné posedieť s partnerom pri jednom stole, porozprávať sa o zážitkoch z celého dňa a samozrejme ako evusik poznamenala, každú kuchárku poteší, ak jej jedlo aj pochvália. No predovšetkým v dnešnom hektickom čase si neviem predstaviť, že by sme sa míňali ešte aj pri stole. Dúfam, že sa mi podarí udržať toto pravidlo aj v budúcnosti pri deťoch.
sairaam
Samozrejme že jesť sa musí spolu, pokiaľ je stôl dosť veľký.
Neviem si predstaviť, že by každý jedol sám, kedy sa mu zachce,
ak sú všetci doma. Strašne nerada jem sama, to si potom pri jedle
čítam.
zitar
Pokiaľ je to čo len trošku možné, malo by to tak byť, že rodina by mala sedieť za jedným stolom. Nám sa to darí väčšinou večer a počas víkendu. Sme ale len traja, ja, manžel a vnuk/
vankus
Rodina by mala sediet za stolom spolu. Aj ked je pravda, ze moji skolaci si odbiehaju hore-dole a stoji ma to dost usilia udrzat ich pohromade.
marbarter
tiež sa snažím, aby sme jedli spolu, môj manžel k tomuto peknému zvyku nebol vedený, preto sa mi niekedy diví, že ja na tom tak veľmi bazírujem ... milovala som nedeľné raňajky mojej mamky, pripravila toľko dobrôt, fantastický čierny čaj s cukrom a citrónom/teraz pijem bez/, nátierky, ozdobne nakrájaná zelenina, žemličky piekla sama ... a my sme len sedeli a ďobkali
hubata
Určite aspoň raz za týždeň, už keď sa to nedá denne vzhľadom na pracovnú dobu, záujmy a pod. V sobotu alebo v nedeľu sa to možno podarí a rodina si pohovorí bez emócií pri jedle aj o nepríjemných veciach. Viac hláv viac vie.
dorisa
Teraz som našla tvoju diskusiu, ano, mala by rodina jedávat spolu. Nenávidím,ked sme doma(dvaja) a neviem, kedy mám prestierat,lebo ten moj je televízny maniak a rad by jedol pri telke. Ale oslobodí sa a sadne si so mnou k stolu. A tak robím aj ja,ked mam vnučku, a sme len my dve doma, tak si s nou sadnem k stolu a naberiem si aspon malé susto na tanier.
arasidka
My to robievame v poslednej dobe tak, že hneď ráno spolu raňajkujeme a ak syn nemá zrovna prácu v teréne, kávu uvarí on sám. Hneď po raňajkách. Je to báječná doba, keď sme komplet aj so psom, lebo ten nemôže chýbať nikdy, keď sa je. Má vyhradené miesto v kúte kuchyni , tam si ľahne a slušne na nás civí. Nedostane nikdy nič, lebo platí pravidlo: od stola ani kúsok. Ale moje tajné pravidlo je, že posledné sústo pečiva, alebo maslového chlebíka patrí jemu, ale to už stojím pri linke, aby pravidlo jedna nebolo porušené:))) - že od stola nie, linka je na druhej strane kuchyni. Na obed je to trošku zložitejšie, zvykneme jesť len my dvaja, a niekedy sa stáva, že si syn zoberie obed do svojej izby, lebo... Ale určite presadzujem pravidlo, že za stolom jesť spolu komplet.
nadia56
arasidka, nasa kokrspanielka tiez vzdy dostavala posledne susto z chlebika, cakavala nan cely cas, pokial sme jedli, az mi ostalo moc smutno, na jar budu dva roky co nam uz nerobi spolocnost, ale tych patnast rokov stalo zato:-)

a co sa tyka spolocneho stolovania, v kazdej rodine by mali byt stanovene urcite pravidla a jej clenovia by ich mali dodrziavat, jednym z nich je spolu sa stretavat pri jednom stole, ved pri jedle sa preberu rozne dolezite temy, vsetci clenovia rodiny maju informacie z prvej ruky, utuzuju sa vztahy medzi nimi a v neposlednom rade je to aj sposob ako ukazat, ze si vazime pracu toho, kto jedlo pripravoval, pekny den vsetkym :-)