Varenie

Dotaz pre @2010

afataga - fotkaafataga, 28. marca 2014

Onehdá si tu niekde uverejnil foto baklažánu s vysvetlenim, že ktorý je horky, niektorý ma naspodu taku čiarku a iný bodku, neviem to najst, môžeš to dať ešte raz? Ďakujem

@zareaguj


Diskusia k téme

afataga
@mariamka dik, presne toto som chcela vediet, cize kupovat chlapcov :-) no a teraz sa zas rychlo odmiesaj :-)))
2010
:-) ja by som to nenasiel, ale ked uz sme u tych baklazanov neviem ci som to spominal zopar rad od mojho kamarata greckeho zeleninara,
baklazan je sezonny a zle sa skladuje nema dobru zivotnost na regaloch , cize kupovat len mlade v sezone na trhu cerstve - pekne leskle, a hned ich doma spravit ( neskladovat), zarucene nebudu horke a netreba ich ani solit , macat a pozerat ci su chlapci alebo dievcata ...
Prave riesim ako dusit maso v exotickom cude peppadew ( no skoro krizenec paradajky s paprikou )
 www.peppadew.co.uk/recipe.html/31/#.UzVlQVenpvE...
afataga
@2010 dakujem, preco maju v obchodoch baklazan skoro cely rok? bud ich teda nejako skladuju, alebo su dovezene cez pol sveta, s tym pepom ti neporadim :-), pocujem to prvy krat, nebude ta potvora GMO?
havino
presne toto som si povedala v týždni, držala som ho v ruke, že aký už len môže byť v marci a odkial asi tak pricestoval, nechala ho tam, že počkám na sezónu a už aj viem, že mám po chlapcoch poľovať
tonulka
ja mam dotaz k pareným buchtám.Prečo po odkrytí pokrievky sa mi momentálne vytvorí na povrchu buchiet množstvo brázd?Parím ich pomaly 15.min. nestihnem ich popichať,okamžite klesnú.Ďakujem
paploska
@tonulka je to síce mimo baklažánu, ale...buchty sa nenaparujú 15 min. len 8-9 :-) to dlhé parenie môže spôsobovať problém.
tonulka
veľmi pekne ďakujem,vyskúšam.Celé varenie urychlím,čo ma teší
marika21
Parené buchty menšie stačí naparovať 7minút,ak sú väčšie 8-9 minút podľa veľkosti. Ak spravíme parené buchty veľkosti knedli, vtedy sa paria 15minút.