Varenie

Co dnes vaříte, pečete, zavařujete? Júl 2024

haji - bez fotkyhaji, 1. júla 2024

Léto budiž pozdraveno, prázdniny a dovolené dvakrát!
Trefně napsáno: som po "dovolené" a po "stratení"! Děkuji Varechárom a
@redakcia za udržení tématu diskusie. S radostí otevírám další díl Co dnes vaříte? (u mě pořadí 25.díl), posdílíme co dnes vaříme, pečeme, zavařujeme, grilujeme pro sebe, rodinu, naše blízké a milé. Děti prázdninují a to je čas letních dobrot, nejen u babinek a dědkov, tetinek a strýčků. Letní čas nás volá, pojďme sdílet o vaření, o tom jak se nám daří, přátelé!

@zareaguj


Diskusia k téme

haji
Dnes na mě čeká zpracování jablek, která jsou na sklonku životnosti. Někdo je koupil víc a nepapal. Udělám kompot, dám do sklenic do lednice. Zázrak to nebude, ale dobrá hospodyňka.... Načasování jsem nevychytala, chladný kompot by byl fajn minulý týden, bylo vedro na padnutí.
U nás se zchladilo, včera večer malinečká bouřka a pak klidný deštík. Teď zataženo a mraky se kupí, odpoledne má pršet. Díky Bohu za ty dary! Venku někde kolem 21°C, doma vytopeno na 26°C. A to nemám fotovoltaiku...
Krásný den přeji všem!
stefanm
...ahoj pani "stratená" @haji...aj ja som mal v tejto diskusnej téme väčší výpadok a tak som sa rozhodol, že teraz pridám naraz viac príspevkov a vybral som si mesiac jún a "práce", ktoré majú nejaký príbeh alebo zvláštnosť

... začnem klasickou dusenou bravčovou panenkou, podával som ju s fazuľovym privarkom, feferonom a lyžičkou kapary... zvláštnosť je príloha... sú to zemiakové šúľance z mrazničky ktoré tam čakajú na vhodnú príležitosť... robím si ich dlhé, keď máme na obed vnučky a chcú suľance a mne sa už nechce viac šuľať🙂


stefanm
... večer mi manželka naznačila, že má chuť na rybu...tak som urobil klasik zemiakový šalát, na tanier som z neho vytvaroval "gýčoveho" akože kapra
..."a ryba je kde"? opýtala sa mierne zamračená...tak som jej pridal vypražene rybie filé a už bol úsmev na jej tvári 🙂


stefanm
...toto bol obyčajný mletý maslový rezeň, ktorý som hneď po vypraženi posypal husto strúhaným syrom (druh neviem lebo mi manžela všetko hneď vybali z obalov a strčí do nejakej krabičky a ja potom neviem čo to je a akú ma dobu trvanlivosti... hnevá ma to!!...ale za to ju predsa nezabiješ🙂), ktorý sa pekne rozlial, po schladnuti trochu stvrdol a výrazne obohatil chuť rezňa!


stefanm
... halušky s bryndzou

... fenomén, ktorý preslávil Slováka vo svete asi tak ako Čecha ponožky v sandáloch

... pridávam to preto lebo mám s nimi zážitok z jedného salaša... keď som si objednal bolo mi ponúknuté asi dvoj až trojnásobne množstvo jak na mojom foto zo spústov opraženej slaniny...to by mi nevadilo, horšie pre mňa bolo, že boli "dekorovane" a množstvom nasekanej pažítky!!!...to sa predsa nerobí, nie?...ani naše babky predsa nepodávali bryndzove halušky s niečím zeleným
...tak som to reklamoval s odôvodnením, že v ponukovom liste pažítka nie je uvedená
...v peknom kroji vyparadena čašníčka s nádhernými ružovými dlhými gelovymi nechtami, umelými mihalnicami a v značkových bielych teniskách (tie chápem, v čižmách pretrpieť celú smenu musí byť únavné) sa zatvarila zdesene, samozrejme mi ich vymenila a mňa potešilo, že sa ešte raz môžem pokochať pohľadom do výstrihu na blúzke rozopnutej na dva horné gombíky
...a len tak na okraj... periférne som v dverach kuchyne zahliadol nakukujuceho kuchára...vyzeral akokeby práve vypil poldeci (octu🙂)
stefanm
... cuketa v syrovom cestíčku

... zvláštnosť je to, že som ju spracoval ako "vege" cordon blue
...do hrubšieho plátku cukety som urobil otvor, vložil som do neho plátok šunky a syra, obalil v múke a syrovom cestíčku a pomaly vypražil
...a chutilo to aj mne hoci ja tie tekvicové jedla nejak vynechávam

... ďalšie pridám neskôr, už sa mi teraz nechce 🙂


stefanm
... už sa mi chce 🙂

...na jednom z, u nás častých, večerných balkónovych posedení som na pripravil rychlovku...Talianske bruschety...osviežujuca chuť parmezánu, paradajky, cesnaku a bazalky doplnená o Prosecco

... príhoda určite nejaká bola, ale pretože neostalo len pri proseccu, už si nespomínam 🙂


stefanm
...9.6.2024 bolo u nás na obed "Bratislavské rolovane pliecko", knedlík (kupovaný ☹️)

...a v hlave spomienka na detstvo, na školskú jedáleň kde keď bolo na obed toto jedlo (a bolo často!) furt sme chodili na dupľu, hoci len knedlík s omáčkou 😋...aj z vás niekto chodil??


farbuska
@stefanm (1.7.2024 10:48)
Rada ťa tu znovu vidím (dúfajúc, že tvoje zdravotné problémy sa úspešne vyriešili) a teším sa, že znovu pridávaš inšpiratívne fotografie aj texty. Vďaka.
stefanm
@farbuska (1.7.2024 14:26)

... ďakujem

...jedno úspešne vyriešené, druhé narazilo na tvrdý problém ktorý sa volá "termíny" (ale už mám termín, 8.2024, kedy sa dozviem aký mi dajú termín 🙂)
...ale aj úsmev poteší, keď sa nedá rehotať, nie??
haji
@stefanm (1.7.2024 10:05)
A jejda, vítej, ztracený synu! Nestačím zírat, "jedeš bomby" jednu lepší než druhou. Jsem moc ráda, že tě vidím! Moc děkuji nejen za to, že jsi se dostavil v plné polní a snad i ve zdraví lepším než předtím. I já jsem na tom líp, hezky nám to spolu ladí! Tvoje paní se má jako na kraji v nebi. Mno, já sice vařím, ale na tebe nemám a nikdy mít nebudu. Alkron hadr, smekám! Kdo umí, ten umí!! Nejen vařit, servírovat, fotit, ale i tvé komenty i s vtípky mě baví.
Na chvilku ještě odskočím do zákulisí /kuchyně/, je tam opět nelad /bordel/ jako v tanku. Za chvíli už se mi chtít nebude už vůbec.
haji
@stefanm (1.7.2024 10:05)
Výpadok tvoj aj moj nám nejspíš naši přátelé na Vareche odpustí, někdy se to může stát, zvlášť když je zdravíčko trochu nakřapnuté. Hlavně, že se nám, hlavně tobě, to podařilo ustát.
Dusená panenka s fazulovým prívarkom, feferonkou, kapary a k tomu zemiakové šúlance z vlastních rukou se mi líbí, takové bohaté to je a každý si přijde na svoje. Skvělé foto!
Vyprážané rybí filé so zemiakovým šalátom bych si dala s chutí, a napínání manželky - že šalát v tvaru ryby je všechno - také bych vypadala zklamaně. Servis má šmrnc a sranda také. Srandisto!
Maslový mletý rezeň so syrom a k tomu asi šťouchačky? beru celé. Zvláště teď, když jsem pozbyla tři zuby, hmmm Malebné foto, zajímavý salátek k tomu, červená cibula přímo září! Vidím, že používáš bylinky, to miluju.
haji
@stefanm (1.7.2024 10:50)
Halušky s bryndzou, k nim pěkný příběh. Jsem se od srdce zasmála, hlavně opis čašníčky je fakt detailní, proto ji tam nejspíš měli - pro oko a aby nehořely negativní vášně, jen ty "gativní" haha Nejspíš byl mistr kuchař nějaká rychlokvaška, protože toto /bez dekoru/ by musel o haluškách s bryndzou vědět.
Na tvoje halušky s bryndzou bych se dala pozvat, díky fotečce slintám jako bernanrdýn.
P.S. Ponožky v sandálech už zažily celosvětové uznání a přišly do módy nedávno - hit sezóny. Ale netuším, jestli to ještě trvá...
Cuketa s syrovém těstíčku nemá chybu, nejenom složením, postupem, foto je přímo šťavnaté a plné chutí! K tomu pivečko, co víc si přát?! Krásná práce!
haji
@stefanm (1.7.2024 13:31)
Jasné, musel jsi poobědvat a dáchnout si, o tom žádná! Hladnému nejde nic dobře.
Bruschety vypadají opravdu taliansky, v létě je musím vyzkoušet. Já končím a začínám u chlebíku s máslem a rajčaty, konzerva jsem. Aj to Prosecco vysvobodím ze špajzu, "to pude"!
Haha, pěkný opis vašich posezení mě vždy okouzlí a tiše závidím...
Bratislavské rolované plecko s knedlíkem je velká dobrota! U nás hlavně v závodní jídelně mě vždy lákalo. Na základce si nepamatuji, jestli bylo v nabídce či ne. Já na obědy na základce nechodila, ale když bylo např. rajská omáčka, rajská polévka, nudle s mákem, někdy i koprovka, čočka po hustu, to jsem dělala divy, abych se do školní jídelny dostala. A to víš, že dupla byla, to nešlo jinak. Byla z toho ostuda a doma liskance a těžké domluvy. Nepomohlo... haha Pak mi dali peníze, abych si na ty dny mohla koupit stravenku. Takže tě plně chápu!
No vidíš, také jsi robil rajskú s hovězím masem, jen já si prosím kolínka či knedlu. Mňam a mňam .......hhhmm
Mám takovou zajímavost, můj tatínek miloval podivné spojení chutí: rajskou omáčku musel! vždy! zapít pivem. Jedním, ale musel. Pak ty konce.... a vždy přísahal, že už to neudělá. Udělal.
haji
@stefanm (1.7.2024 14:02)
Beru to s obdivem jako hodně exotický recept, byť se ti podařilo Západoafrickou polévku z arašídového másla poevropštit. Na fotu fúze vypadá fotogenicky, o tom žádná. Ale lovit bobříka odvahy v těchto vodách nebudu, takový hrdina nejsem. Hlavně, že chutnalo, experiment ti vyšel, jsi šikovný.
haji
@stefanm (1.7.2024 14:10)
Krémová poievka z rukoly vyšperkovaná redkovkov a mandlovými lupínky bych si dala hned. V zákrytu vidím i krutonky, beru je. Krásné, svěží foto!
Ty jsi mi hned na počátku měsíce hezky procvičil hlavu, oko i prsty, ale děkuji za všechna jídla, fotečky - chutné inspirace i humor, který je prostě originální.
Aha, čtu že se chystáš zdolat ještě jeden zlatý zdravotnický stupínek blíže svému zdraví. I u nás jsou "termíny" podpultové, pultové a nadpultové. Ty nadpultové už nikdo nepotřebuje. Pokud to čtu poctivě, tak raději termín 8.2.2025, ať to máš jisté!! haha
Přeji krásný pondělní večer tobě i tvojí paní i celé rodině. Určitě budete vnučky na prázdninách, už se moc těším na ty dobroty!
stefanm
@haji (1.7.2024 19:32)

... ďakujem za hodnotenia mojich príspevkov a za prianie

... dnes ešte pridám zopár júnových prác a potom sa uvidí čo bude ďalej

...toto je z 19.6.2024 o 18:05 a bolo určite nad 30°C
...a nezabudnuteľna spomienka na "Mliečny bar" na námestí kde sme, ešte ako deti, vychutnávali v, hliníkových nádobách mixovany jahodový koktail, ktorý potom preliali do hrubostenych sklenených pohárov a pri stoloch "na stojáka", na ktorých boli lepkavé krúžky od predošlých pohárov, že sa o nich nedalo ani lakťom oprieť, sme si vychutnávali lahodný nápoj a smiali sa jeden z druhého aké má "jahodové fúzy"!🙂

...urobte si radosť... stačí zopár jahôd, lyžička hnedého cukru (pre dámy ktoré držia líniu nemusí byť!!), studené plnotučné mlieko a mixér...bude vám veselšie 🙂


haji
@stefanm (2.7.2024 10:41)
Krásný den a díky za milý koment, přiblížení starých dávných a skvělých chutí! Jahodový koktejl byl v nabídce i u nás v "Mléčňáku" - tedy v Mléčném baru. Skvělá chuť, o tom žádná! My jsme měli doma na zahrádce jahody, maminka dělávala potlačené /nebo rozmixované/ jahody buď s plnotučným mlékem, ale hlavně se šlehačkou /tekutou/. Z toho vznikne hustá směs - jedli jsme to z porcelánového hrnku lžící... ocukrovat, to je jasné, velká dobrota! Zrovna v neděli jsem je dělala, ovšem jahody z Rakouska, Karlesteinu. Uznávám, že to je rozežranost, byli jsme v Mistlbachu na nákupech. Regionální jahody v Bille nešlo nevzít. Domácí zdroj už nemám, tak jsem si dovolila luxus.
Krásné osvěžující foto a skvělá inspirace! Děkuji!
U nás včera ani nekáplo, stejné je to doteď, zchladilo se, větřík pofukuje. Prázdnináři nejspíš volí jiný program než koupání, si myslím. Polojasno, kolem 20°C.
Dnes se chystám na koláč:  varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovo-jablkovy-kolac-na-pod...
od @monty469 nechala jsem si pár jablek.
Přeji všem pohodový den!
stefanm
22.6.2024
Hubové rizoto, pečená cvikla s mletou rascou
... jednoduché, a keď sa pripravuje pomaly a trpezlivo na miernej teplote s postupným dolievanim vývaru a kvalitnými hubami, je to pochúťka 🙂

Vyvolalo to vo mne spomienku na prvú cestu do "kapitalistickej" krajiny, do Svätého mesta Rím
...rok 1990, leto, cesta linkový autobusom Karosa s nízkymi sedadlami z tvrdého čierneho molitanu (zájazd vybavilo ROH z ČSAD, kto skratkam nerozumie nech sa opýta starých rodičov🙂, kde manželka pracovala), návšteva Vatikánu...a tu sa príbeh začína.... keď už skoro hodinu nám sprievodca, mladý študent na farára vykladal čo znamenajú reliefne výjavy na vstupných dverách do Baziliky svätého Petra, zmizli sme s manželkou a zopár priateľmi z davu, kúpili si mapu a prešli sa ku Španielskym schodom...no a tam nás zlákalo príjemné posedenie na teraske, kde sme si objednali kávu... dievča pred nás položilo ponukový list a nám stuhli svaly na tvári
... veď my sme vtedy poznali len pomletu Popradskú kávu alebo z Maďarská pašovane zalievane Nescafé
...a tu odrazu:... Espresso, Ristretto, Lungo, Cappuccino, Latte a ďalšie
...tak sme sistemom "zavri oči prilož prst" objednali pidišalky Ristretto!, dva glgy a hotovo, káva dopita !!
...tak sme sa s chuti zasmiali a v autobuse si pochutili na "našej"! Neske z termosky

...a to rizoto si urobte, je to dobré, fakt



stefanm
23.6.2024
Pečené bravčové rebierka

Boli časy, keď som nám ich robil aspoň raz- dvakrát za mesiac...ale vtedy boli aj zuby 🙂...teraz, keď je protéza a manželka kúpila fajné mäsité bravčové rebrá, musel som zalistovať v googli a naštudovať si variantu nie len "chutné" ale aj "mäkkučké"...a našiel som na blogu pani "emko"- Bonvivani... sú pripravené, pre mňa,trochu netradične, v moridle a až potom v marináde (to moridlo som dodržal podľa receptu, marinádu som si upravil podľa seba)...a veru boli podľa mojej chuti a boli mäkké, vhodne aj na moje nemoje zuby!🙂

... takže, ďakujem ti Googl, ďakujem ti Bonvivani, ďakujem ti "emko"




zolik
Včera: Dva veľké, ale fakt veľké nové zemiaky, 1/2 ružičky brokolice a medzi tým skovaný plátok kuracích pŕs, v tomto prípade v roli prílohy 😊
Docela komické foto 😂


stefanm
23.6.2024 - večera

Plnená slaná kôprova palacinka

...mal som voľno lebo som poobede nebol za kamarátmi na jednom malé čapované+, tak som nám pripravil aj teplú večeru, čo u nás nie je bežné

... upiekol som trochu hrubšie palacinky bez cukru, pridal soľ a hrsť čerstvého kôpru a naplnil plnkou z na cesnaku orestovanej nastrúhanej mrkvy, kuska liptovskéj salámy a nejakej bylinky, tuším žeruchy (už si nepamätám 🙂)

... chutilo aj manželke a určite som také nerobil len jednorázovo ale si to zopakujem!


stefanm
...a k tomu koriatku šalát z letného ovocia s "kvapkou" whisky 😋😋

...a to je koniec výberu z mesiaca jún kedy som nepridaval svoje práce priebežne a preto som to zhrnul naraz

...bolo toho ešte viac, hlavne raňajky v posteli s mojou sexi nohou 🙂...ale myslím, že to stačí




zolik
@stefanm (2.7.2024 18:24)
Ahoj Štefan,
To sú zemiakové krokety - mrazený polotovar. Sú veľmi dobré a praktické. Kým sa za 20 minút upečú v rúre, tak všetko ostatné je hotové.
2x haji a janger
sovka62
@haji

Dnes som sa uliala a dojedali sme (lebo sa akosi neviem naucit varit pre dvoch tak, aby nevystalo). Varit budem zajtra, zeleninovu sosovicnu polievku, rizoto a miešaný zeleninovy salat. Manzel ma na rad ryzu na akykolvek sposob, hadam mu bude chutit.
2x haji a janger
haji
@stefanm (2.7.2024 11:25)
Pěkná inspirace, hubové risoto po italsku, to je jistě delikatesa, o tom nepochybuji. Pečená červená řepa je zdravá a chutná, dobre si navaril.
Děkuji za milý příběh s italským kafem. Moje první a poslední setkání s italským kafem bylo hodně podobné, dva hlty - byla hodně silná - ale co potom, když mi nestačilo... Ani nevím jaké kafe to bylo, tak jsem se lekla. Uf, v dosahu nebyl autobus, natož termoska. haha
1x janger
haji
@zolik (2.7.2024 13:20)
Čínské rezance na tvém fotu beru všema deseti, mám takové dobroty ráda, zvlášť když jsou z resortu "co dům dal", chutnají o to víc. Děkuji za inspiraci.
1x janger
haji
@stefanm (2.7.2024 13:22)
Děkuji za fotečku i navigaci jak jsi k receptu přišel. Ano, dnes už také musím být ostražitá a myslet dopředu, aby bylo maso měkké. Chybí mi zatím jen tři zuby, ale i to je nemilé.
Mně by moc chutnalo, vidím, že miluješ klobásy a dávám zato palec hore!
Plnené palacinky s koprom mě dostaly na lopatky, i náplň se mi líbí - máš dobrou fantazii, fotogenická večera. Klidně by to mohl být i oběd.
Čerstvé lečo se sólo klobásou, volím okem a nejspíš brambory jsou pro mě zajímavá varianta servisu. U nás vše dohromady, příloha chlebík. Ale už jsem to tu viděla v receptu, na fotu, jiný kraj, jiný servis, postup. Díky za inspiraci.
1x janger
haji
@zolik (2.7.2024 13:26)
Foto je jasné, masko se smrskává a pomalu mizí... přesila je přesila! Jejda, trénuješ na vegetariánku? hmmm Díky za sdílení, dietka jako vyšitá.

1x janger
haji
@stefanm (2.7.2024 14:17)
Pečené kuře s rýží miluju, ty papriky plněné sýrem jsou ozvláštnění, počítám, že jsou nastudeno.
Buřtguláš vám zpětně závidím, dala bych si ho hned a s chutí! Čerstvý tymián je fajn oživení, feferonku máš pěkně zbarvenou. No jasné pivečko!!
Kotlíkový guláš s krupicovými haluškami - mno, a ty halušky jsou v guláši? Hloupě se ptám, žejo?! Dala bych si hned kotlíkový gulášek, jejda... Slintám do klávesnice...
Lievance s domácím žihlavovým sirupem a regionálním ovocem musely vnučky velmi potěšit! Vysvědčení je doma, prázdniny začínají, holky jsou jistě šťastné!
Tekvicový prívarok s koprom, volím okem a "čertíkem" s bramborem - beru to celé. Klidně i bez "čertíka, kdyby nezbyl. Skvělé letní jídlo!
Plněné kuře ve tvém podání mě dostalo do kolen a "na hada", ovocný salátek s whisky bych ochutnala, hezky vychlazený... Plněné kuře je moje nejoblíbenější jídlo, čímpak jsi ho plnil - bude to masová plnka?
Ale pozor!! o snídani s tvojí sexi nohou se nedám ochudit, tak prosím, šup sem s "nejsexi" fotečkou, ju?! Děkujíííííí
haji
@zolik (2.7.2024 15:00)
Mně by moc chutnalo, rybku můžu vždy, opečená vypadá zajímavě - dávala jsi na ni sýr, nebo to dělá, že má zelenožlutou kůži? Už mě předběl Stefanm, ony rozcuchané špalíčky jsou bramborové krokety - zajímavý tvar.
Děkuji za sdílení, hezký večer a úspěšný zítřek přeji!
1x janger
haji
@kitchenguru (2.7.2024 15:22)
Děkuji za sdílení, pěkný recept, banánová bábovka se ti povedla. Ke kafíčku musí být skvělá.
haji
@sovka62 (2.7.2024 18:56)
Děkuji za milý koment! To není ulívání, když jeden den nevaříš a spotřebujete co je doma navařené. Určitě víš, já vařím na víc dnů. Ani by mě nehlo, stát každý den u "ponku" v kuchyni. Zeleninová šošovicová polievka je velká dobrota a rizoto, když ho má manžel rád, to prostě uvařit musíš. Zeleninový míchaný salát v létě nemá chybu. Já rýži také miluju, jen s kapkou oliv oil a k tomu cokoliv vedle /zelenina, masko/.
Ať se všechno zítra povede a ať vám obed chutí!!
1x janger
haji
Upekla jsem výše zmíněný koláč od Monty, ale dnes jsem si nějak podivně rozdělila základní vrstvu, zapomněla na skořici na jablka, musela jsem statečně improvizovat. To je tak, když si někdo nevezme recept na papíru a odskakuje nahlédat na počák do pokoje, ještě k tomu sleduje Varechu. Dobře mi tak. Ale jedlé to je. Jak vychladne, půjde do krabice a do lednice - zatuhne a srovná se /věřím/.

1x janger
kucharka
Ja som piekla bravč.rebierka. A keď už rúra bola rozhorúčavená, tak reku k tomu zemiaky. A keď boli zemiaky, tak reku coleslaw. Niekedy sa veru musí improvizovať a byť spontánny :-)



kucharka
A ako už jemto v tomto ročnom období zvykom - jedli sme na balkóne.
Tiež som namiešala džbán studenej vody, pár kociek ľadu, čerstvá mäta, limetka, kolieska uhorky … Sem-tam zamením mätu za bazalku, niekedy pokrájam ovocie na kolieska, jeden niekedy už nevie, čo by pil :-))


janger
@haji (2.7.2024 11:12), pekne jahodove spomienky :-). Aj my sme mali v zahrade jahody, ked som bola decko. Vyborne, sladucke. Niekedy bola slahackovo-jahodova pena.
A este si spominam na lesne jahodky na prazdninach "na horniakoch". Plne vedierko, velmi boli dobre, vonave, ajajaj. Take dobre uz nikdy nebudem mat.

Ja som nedavno robila tak, ze jahody som rozmixovala, cast som zamiesala do vanickoveho tvarohu zmiesaneho s trochou slahacky a v poharoch som to poliala druhou castou rozmixovanych jahod.
janger
@stefanm (2.7.2024 13:51), no vyborne! Mohol si to dat aj do receptov. Som si to aspon odfotila, aby sa mi to nestratilo. Velmi sa mi recept paci. Iste niekedy spravim, alebo aspon nieco podobme.
janger
@stefanm (2.7.2024 14:30), no hlavne ta noha (v roznych poziciach a ponozkach) tu chybala ;-)))).
janger
@zolik (2.7.2024 15:00), cuketka je vyborna aj na taky jednoduchy sposob. Ja mam moc rada.

Minule som mala na veceru vnucika, tak sme boli spolu v obchode a kazala som mu, aby si vybral zeleninku, ktoru chce. Tak povedal, ze cuketu, aj pekne vybral, dal do kosika. Ked som pripravovala veceru, tak sa ho pytam, ako tu cuketu chce, na aky sposob. Ze na male kocky, povedal...."Taketo?" "Nie, este mensie kocky" kazal mi. Tak krajam, krajam....Hotovu, len tak na rychlo na troske oleja, nalozim mu k masku na tanier. A on, ze nechce, ze cuketu nelubi. Ani jednu kocku nezjedol. Ked prisiel prenho jeho otec (moj syn) povedal, ze maly cuketu vobec nelubi. Tak som mu dobre naletela :-)). Vsetka moja snaha k nicomu.
janger
@haji (2.7.2024 20:06), neboj, kolacik bude aj tak dobry, ja by som rada ochutnala :-).