Pečené zemiaky
Pečené zemiaky

Rýchly obed - zemiaky s mrkvou a cibuľou videorecept

niliarik - fotkaniliarik, 12. novembra 2017
Rýchly obed - zemiaky s mrkvou a cibuľou (videorecept)
Foto: niliarik

Videopostup

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky si ošúpeme, umyjeme a nakrájame na mesiačiky. Pridáme olivový olej, korenie, sladkú papriku, soľ a premiešame. Vylejem na plech a necháme piecť dokiaľ zemiaky nezmäknú. Tesne predtým ako vyberieme zemiaky z rúry, dáme na zemiaky kúsky masla. Keď sa roztopí vyberieme a zmiešame zemiaky. Mrkvu si ošúpeme, umyjeme a pomocou škrabky si urobíme plátky. Na panvicu si dáme olej, pridáme mrkvu, ak už ju budeme mať mäkkú pridáme cibuľu, maslo a restujeme. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

30 komentárov k receptu
To kúzlo na začiatku videa s neošúpanými a ošúpanými zemiakmi je super, neprezradíš nám ho? Ináč tú mrkvu si mohla aj gustióznejšie nakrájať.
No, ešteže to nebol recept na plnenú papriku alebo nejaké zložitejšie jedlo, to by to video trvalo aj hodinu....pozerať sa na každý jeden úkon od začiatku do konca, alebo aj "hluché" momenty, napríklad pol minúty sa pozerať na panvicu s olejom.....potom sa netreba diviť, ak každý len recept s videom prejde bez povšimnutia a celá tá práca s ním je fuč. Treba asi vedieť aj nakrúcať alebo dať len fotopostup. reecpt nie je najhorší, len kúsoček mäska by sa ešte zišiel na ten tanier (pre mňa) :-)
Však to dievča časom zlepší, pre začiatok stačí vystrihnúť hluché miesta. Nemusí to byť zrovna do 1 minúty ako Cuketka, on má to časovanie prispôsobené pre instagram. Držím palce :-)
netreba komentovat video, nie sme na YT /tiez by som ho zostrihala a ta hudba, ze sa opakuje, na tom popracuj/ rcp dobry, taky "laicky", nejaky dip k tomu a da sa to zjest
@mariamka , lenže po prvé, to video je pridané na YT. A po druhé, podanie receptu verejnosti celkom určite JE jeho neoddeliteľnou súčasťou. Nechápem tvoju reakciu, nikto tu nič také hrozné nenapísal.
Nuš čo, dievča je mladé a snaživé, všetka česť!
Video nudné a dlhé - som starý frfľoš!
Odporučil by som:
- lepší nôž (kratší a ostrý)
- nakrájané suroviny z lopárika zoškrabávať opakom noža - nie tým ostrým, zbytočne sa otupuje
- lepšiu škrabku
- cibuľu nenechávať dlho nakrájanú - cesnak áno (Dr. Bukovský)

Ale uložil som si to a vyskúšam:-)
@Radox1 vy máte snáď od môjho prvého receptu negatívny komentár. Ja som ZA konštruktívnu kritiku, ale mám pocit, že ma sledujete, a musíte proste hodiť sem urážku. Prepáčte, ale na vaše komentáre už reagovať nebudem, pretože ma doslovne urážajú.
Neviem či táto stránka je o zhadzovaní človeka, ale aj o pomoci ako to viac vylepšiť.
Ak sa vám moje recepty nepáčia, prosím vás, nekomentujte, nie som na vaše urážlivé komentáre zvedavá.
@Niliarik (21.11.2017 20:46)

@Radox1 vy máte snáď od môjho prvého receptu negatívny komentár...........mám pocit, že ma sledujete, a musíte proste hodiť sem urážku......
kde som si okrem tohto receptu dovolil este inde komentovat nejaky iny tvoj recept?
nesledujem ani neurazam,len som sa vyjadril k dlhemu videu,nie k tvojej osobe.nebol v tom ziadny zly umysel.

Pridaj komentár