Bezlepkové karamelové rezy videorecept
porcií
príprava
Suroviny
| Sušienkové cesto: | |
| 150 g |
|
| 20 g zmäknuté |
|
| 7 g |
|
| 30 ml vlažné |
|
| Piškóta: | |
| 3 ks |
|
| 100 g |
|
| 100 ml |
|
| 50 ml |
|
| 200 g |
|
| 100 g |
|
| 1-2 PL |
|
| Vanilkový krém: | |
| 400 ml |
|
| 1 ks |
|
| 150 g |
|
| 40 g |
|
| 100 g zmäknuté |
|
| Karamelová plnka: | |
| 200 g zmäknuté |
|
| 400 g |
|
| Poleva: | |
| 200 g |
|
| 70 g |
|
| 1 PL |
|
Postup
-
1
Pripravíme sušienkové cesto: Universal mix zmiešame s práškovým cukrom. Salajku rozmiešanú vo vlažnom mlieku a pridáme do misky. Nakoniec pridáme zmäknuté maslo. Všetko spolu ručne zhnetieme. Cesto rozvaľkáme na pomúčenej podložke a rozvaľkáme na veľkosť plechu.
- 2
Dáme piecť na opačnú stranu plechu pri 175 °C 10 minút.
- 3
Piškóta: Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny, pridáme olej, mlieko a Cake mix zmiešaný s Fine mix a kakaom. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri 175 °C 20 minút. Necháme vychladnúť.
- 4
Pripravíme vanilkový krém: Časť mlieka dáme variť s práškovým a vanilínovým cukrom. Vo zvyšku mlieka rozmiešame Zlatý krém, prilejeme ho k vriacemu osladenému mlieku a uvaríme hustý puding. Necháme vychladnúť prikryté potravinárskou fóliou. Do zmäknutého masla pridáme vychladnutý puding a vyšľaháme na jemný krém.
- 5
Pripravíme karamelovú plnku: Maslo vyšľaháme a po troche pridávame karamelové Salko. Všetko spolu prešľaháme.
- 6
Na očistenú piškótu nanesieme vanilkový krém, prikryjeme sušienkovým cestom, na to navrstvíme karamelovú plnku a necháme stuhnúť v chlade do druhého dňa.
- 7
Pripravíme polevu: Stužený tuk, čokoládu a olej necháme roztopiť na parou. Takto pripravenou polevou polejeme koláč.
- 8
Dobrý tip: Ak chceme polevu naniesť hneď a nečakať do druhého dňa, môžeme vrstvu karamelu pokvapkať mliekom. Koláč zmäkne a bude sa lepšie krájať.
Tiež karamelový zákusok:
Tipy na recepty z Varechy
Tipy na články z Varechy
- 2









Diskusia k receptu