Fazuľová polievka
Fazuľová polievka

Záhorácka fazuľovica

Miroslav Peško
šéfkuchár reštaurácie Staré časy v Marianke, 1. augusta 2018
Záhorácka fazuľovica
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
10
porcií
180 minút
príprava

Suroviny

1 ks
4 ks
2 ks
1/4 ks
2 ks
1 ks (menší)
 veľká strakatá
Domáce rezance:
150 g
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Fazuľu deň vopred namočíme. Do veľkého hrnca so studenou vodou dáme variť koleno a klobásky. Keď je koleno mäkké, vyberieme ho spolu s klobáskami, do vývaru vložíme fazuľu a varíme asi hodinu spolu s cesnakom a cibuľou.

  2. 2

    Po hodine pridáme očistenú a na kocky nakrájanú zeleninu a varíme do zmäknutia, medzitým môžeme obrať a nakrájať kolienko, takisto klobásky pokrájať na kolieska.

  3. 3

    Domáce rezance: Múku dáme na dosku, urobíme jamku, dáme vajíčko, osolíme, vymiesime cesto, rozvaľkáme na pomúčenej doske a nakrájame na hrubšie rezance. Keď je polievka uvarená, vložíme nakrájané mäso a klobásky, necháme zovrieť a dáme variť rezance, asi 5 minút.

Diskusia k receptu

4 komentáre k receptu
Fazuľovicu som často robievala, máme radi, ale teraz už, žiaľ nie ( kvôli mužovi). Inak, u mňa je to skôr jesennozimná polievka, ako aj guľášová, kapustová ap., tak, ako píše aj @Evelynba , v tomto počasí sa nám polievky ani jesť nechcú.
používateľ nemá avatar
123
no, ja som polievková... mne zase stačí aj v tej horúčave na obed polievka, tzv. druhé jedlo nemusím... a robievam fazuľovicu, ale takúto nie, skúsim...

Pridaj komentár k receptu: