Výborný šalát z kyslej kapusty

monzet - bez fotkymonzet, 19. februára 2011
Výborný šalát z kyslej kapusty
Foto: monzet

Manželov obľúbený...

15 minút
príprava

Suroviny

2 poháre
350 g
1 ks
1 ks
1 ks
1 ks, alebo jogurt

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Šunku,pór,cibuľu nakrájame,pridáme kapustu.(Ak je kapustička kyslejšia,môžme ju prepláchnuť vodou,ja nakladám do pohárov,podľa receptu od @remcula,a tá je tak fantastická,že ju preplachovať netreba.) K surovinám pridáme majolenku a smotanu,(ja používam miesto majolenky radšej zmes smotany,jogurtu a 2KL horčice,ale teraz som šalát robila manželovi,a ten má majolenku rád))ochutíme korením,prípadne soľou-čo myslím netreba,lebo kapusta je slaná dosť,dáme odležať do chladu,a servírujeme.Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
z kyslej kapusty nepoznám, treba skúsiť, vitamíny z kyslej kapusty týmto spôsobom vo februári určite tiež posilnia, všade zúri chrípka:))
Som rada ,že vás šalátik oslovil.Ja som sa najskôr tej kombinácie bála,ale teraz ho robievam pomerne často.Vyskúšajte,verím,že si pochutíte...
výborné , pre seba bez šunky, len pridám nastrúhaný chren , mojej polovičke so šunkou, pridávam si na vyskúšanie do KK k Veľkej noci bude osviežením :-)
Tá kapusta v pohári je kvasená alebo sterilizovaná v sladkokyslom náleve? Lebo majú v obchode aj takúto, tak neviem ktorá bude na to vhodnejšia, ď.
Kvasenú kapustu máme domácu, vyskúšam aj ja tento šalát. Tiež mám obavy z kombinácie majolenky a kvasenej kapusty, ale prekonám ich a vyskúšam :-)

Pridaj komentár k receptu: