Šúľance
Šúľance

Šúľance (ovocné guľky) z varenej krupice

janikbj - fotkajanikbj, 6. júna 2019
Šúľance (ovocné guľky) z varenej krupice
Foto: janikbj
4
porcie

Suroviny

500 ml
100 g
300 g
1 ks
štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z mlieka, krupice a štipky soli si uvaríme hustú kašu, ktorú necháme vychladnúť. Do vychladnutej kaše zapracujeme vajíčko a múku a vypracujeme nelepivé cesto. Ak treba, pridáme ešte trochu múky.

  2. 2

    Svojim obľúbeným spôsobom urobíme šúľance, príp. plníme ovocné guľky. Varíme za občasného miešania vo vriacej vode, kým nevyplávajú na povrch, scedíme, omastíme rozpusteným maslom a posypeme obľúbenou posýpkou. Ak chcete šúľance (guľky) zamraziť na horšie časy, neuvarené rozložte na tácku,aby sa nedotýkali a dajte na pár hodín do mrazničky. Potom zosypte do sáčku a pri varení si odoberte, koľko potrebujete. Varia sa priamo z mrazničky, trochu dlhšie ako čerstvé (po vyplávaní na hladinu ich nechajte ešte pár minút povariť).

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Pěkný, jednoduchý a variabilní receptík. S chutí bych si dala pěknou porci, všechno co je s mákem je moje slabost. Krásné foto! Díky za sdílení. Přidávám pohlazení pro malou pomocnici, určitě byla u vaření. Přeji hezký večer tobě, milá @Janikbj a celé rodině.
taketo sulance sa za sociku varili detickam v skolke.Robili sa aj pirohy plnene slivkovym lekvarom a posypane struhankou.Aj som si tvoj recept ulozila do KK aby som nezabudla vdaka za recept.