Vyprážané klobásové guľky
Vyprážané klobásové guľky

Smažené koule z vinné klobásy se sýrem

rubyrom - fotkarubyrom, 6. decembra 2018
Smažené koule z vinné klobásy se sýrem
Foto: rubyrom

Také máte rádi vinnou klobásu? Já ano a vymyslela jsem si z ní pokrm, na kterém jsme si pochutnali. Chtěla jsem zkusit změnu, abychom vinnou klobásu nejedli stále jen opečenou pořád stejně. Vyplatilo se!

4
porcie
30-40 minút
príprava

Suroviny

500 g
podľa chuti
podľa chuti
1 ks
100 g strúhaný (alebo eidam)
1 ks
3 ks (zelená časť)
podľa potreby
 (na smaženie)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z vinné klobásy do misky vymačkáme vnitřek, přidáme vajíčko, nahrubo strouhaný sýr, pepř, popř. trocha soli, a nasekanou zelenou lahůdkovou cibulku a na trošce oleje osmaženou cibuli.

  2. 2

    Propracujeme těsto a přidáme trošku strouhanky. Pak mokrýma rukama tvarujeme koule velikosti pingpongových míčků a obalíme ve strouhance. Smažíme v oleji, pak necháme na ubrousku okapat.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vinnú klobásu som milovala. Nebolo týždňa, aby som ju nejedla - počas štúdia v Prahe. Bohužiaľ u nás ju nedostanem. Škoda - lebo recept , resp chuť guliek musí byť vynikajúci a pritom pomerne rýchla príprava. Snáď "dorazia" aj k nám.
Mám rada vsechno z mleteho masa, tohle vypada dobre. Trochu prizpusobim a rada ukoulim :-) Mozna jen upecu v troube. Uvidime.
1x rubyrom
Pěkný recept, nebude dlouho trvat a vyzkouším ho. Je neotřelý a vinná klobása už dorazila i k nám na periferii republiky. Ale to trvalo... taková vinno klobásová paní Colombová. Chutné foto!
1x rubyrom