Slivková torta
Slivková torta

Slivková torta fotorecept

helena10 - bez fotkyhelena10, 20. apríla 2024
Slivková torta (fotorecept)
Foto: helena10

Aj takto môžete spotrebovať ovocné kompóty a výsledok je perfektný. Poteší k šálke dobrej kávy na posedení s priateľmi.

Suroviny

Hrnčekový korpus:
3 ks
štipka
1 hrnček (200 ml)
1/2 hrnčeka
1/2 hrnčeka
2 hrnčeky
2 KL
Slivkový krém:
250 ml vriaca
1 bal.(72 g)
1 bal. (72 g)
200 ml (33 %)
450 g (bez nálevu)
Poleva čokoládová:
50 g (Figaro 65 % kakao)
50 g
3 PL
Ozdoba:
Postup

 1. 1

  Najprv si polovice sliviek z kompótu nechám vopred scediť na sitku. Bez nálevu – scedené 450 g – potom nakrájam na 3-4 pásiky.

 2. 2

  Korpus: Celé vajcia s cukrom a štipkou soli vyšľahám do svetlej peny. Postupne pridám olej, mlieko, múku s práškom do pečiva. Vymiešam na nižšej rýchlosti.

 3. 3

  Hotové cesto vylejem do tortovej formy 22 cm. Dno som vystlala papierom na pečenie. Vo vyhriatej rúre na 175 stupňov pečiem 35-40 minút. Upečený korpus nechám vychladnúť. Môžete použiť tortovú formu aj 24 cm.

 4. 4

  Teraz pripravím galaretky – poľský výrobok v prášku na tuhnutie do krému, pozri foto. Ja som si chute vybrala podľa seba. V miske ich zalejem vriacou vodou a riadne miešam do rozpustenia. Občas premiešam až do vychladnutia.

  Slivková torta (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Potom v ďalšej miske vyšľahám do tuha šľahačku a tenkým prúdom prilievam vychladnutú (nie stuhnutú) galaretku na menšej rýchlosti mixéra. Nakoniec do tejto zmesi vysypem a lopatkou premiešam scedené nakrájané slivky z kompótu. Chvíľku nech krém postojí, aby sa spojili chute.

  Slivková torta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Vychladnutý korpus som prerezala na 2 časti. Jednu časť obopínam cukrárskou obručou. Na tú vylejem pripravený slivkový krém, vyrovnám a prikryjem druhou polovicou korpusu. Odložím na noc do chladu.

  Slivková torta (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Čokoládovou polevou natriem vrch torty. Po zatuhnutí tortu ozdobím, odfotím, nakrájam a kvietky nekonzumujeme, ale odstránime.

  Slivková torta (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

olinecka
Wau tá sa podarila,ako každé tvoje pečenie... Chválim....