Slané tyčinky
Slané tyčinky

Slané tyčinky z kysnutého cesta bez kysnutia fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 12. marca 2021

Slaného nikdy nie je dosť a tu je môj ďalší recept.

60-65 ks
porcií
15 minút
príprava
30 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
500 g
21 g
1  ks
1 ks
1 ČL
2 ČL
250 g
150 ml
Na potretie:
1 ks
Na posypanie:
Postup

 1. 1

  Nechala som z droždia, 1 čajovej lyžičky cukru a 100 ml mlieka vzísť kvások. Zatiaľ som si preosiala múku, rozpustila maslo a nechala mierne vychladnúť. Do múky som pridala 1 ČL soli, 1 ČL cukru a dobre premiešala. Keď bol kvások vzídený, pridala som do múky 50 ml mlieka, v ktorom som rozšľahala vajce a žĺtok, rozpustené maslo a vzídený kvások. Dobre som v stroji vypracovala cesto. Po 10 minútach miesenia v stroji som cesto preložila na pracovnú dosku, ktorú som si pomúčila a ešte trochu ručne spracovala cesto. Ihneď som s cestom robila, nenechávala som ho kysnúť.

  Slané tyčinky z kysnutého cesta bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cesto som rozvaľkala na štvorec o hrúbke 1 cm. Štvorec asi tak 30x30 cm. Potrela som ho bielkom a pokrájala na 1 a 1/2 cm pásiky, ktoré som prekrajovala ďalej na 5-6 cm dlhé tyčinky. Ten prvý pásik bol trochu hrubší ale tie ďalšie som už robila tenšie.

  Slané tyčinky z kysnutého cesta bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na plech som si dala papier na pečenie a tyčinky som tam ukladala. Posypala som ich zmesou hrubozrnná morská soľ, sezam a ľanové semiačko. Piekla som na 190 stupňov asi 30 minút do ružova. Ale tu si sledujte, každá rúra inak pečie.

  Slané tyčinky z kysnutého cesta bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Upečené na plechu.

  Slané tyčinky z kysnutého cesta bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na tácke - vyšlo mi asi 65 kusov.

  Slané tyčinky z kysnutého cesta bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, pěkný postup, recept aj fotečky, krásně upravený stůl. Jako z katalogu. Děkuji za inspiraci, chrumkavé tyčinky miluju. Jsi šikulka! Hezký víkend, milá @sonulienka !
frezia68
Tie budú aj bezlepkové asi chutné a určite vyskúšam z polovičnej dávky. Ukladám do KK a chválim aj sympatickú výzdobu,sviatky sa blížia :-).
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia