Šľahačkové rožky fotorecept

renama - fotkarenama, 18. septembra 2011
Šľahačkové rožky (fotorecept)
Foto: renama

Tieto rožky u nás nesmú chýbať na žiadnej synčekovej oslave, pretože pre neho sú číslom 1, a dnes som vyskúšala zdravšiu verziu ;)

40 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
250 ml
250 g
60 g
Obaľujeme:
1 ks
Plnka:
Zdravšia verzia:
250 g
250 g
250 ml
250 g
60 g
Postup

 1. 1

  Všetky ingrediencie spolu zmiešame. Ja som si skombinovala s celozrnnou múkou 1:1 a dala hroznový cukor (pre zdravšiu variantu ;)) Mne v tom pomohla pekárnička, kým som uspala najmladšieho 5-mesačného člena našej rodiny.

  Šľahačkové rožky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cesto je dosť mäkké, tak ho zabalíme do mikrotenového vrecúška a šup s ním na pol hodinky do chladničky. Keďže ja nikdy neviem, dokedy náš drobec bude spinkať, tak nemám toľko času, preto šup s cestom do mrazáku na 10 min. Po vybratí sa krásne dá vyvaľkať na pomúčenej doske, krájame štvorce, plníme lekvárom a spájame do rohlíčkov.

  Šľahačkové rožky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pečieme 10-15 min, ešte horúce obaľujeme v práškovom cukre s vanilkou. Ja som zas skúsila ten hroznový a chutí to :) Takéto rohlíčky pečiem aj na vianoce, iná varianta je, že sa dajú z tohoto cesta vykrajovať formičkami rôzne tvary a stačí už len obaliť v cukre. Tak dobrú chuť.

  Šľahačkové rožky (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

akeber
takéto robievala moja starká....už dávno som ich nejedla... vyskúšam :)
ketty3811
receptík vyzerá jednoducho.Ja som v pekárničke miešala iba kysnuté cesto,iné ma nenapadlo.:-)To je super nápad,vyskúšam.:-)
dorisa
Vydarili sa ti, hneď by som sa ponúkla:)
mariaklara
Tak tú zdravšiu verziu vyskúšam, no namiesto Hery by som skúsila maslo, čo ty na to ?
renama
@mariaklara no neviem, ale myslím, že sa tým nič nepokazí, ak sa dá maslo..............potom napííš ako to vyšlo ;)
@ketty3811 ja veľmi veľa vecí miesim v pekárničke, dá sa povedať, že skoro všetko, pretože veľakrát urobí cesto za mňa, kým ja môžem robiť niečo iné (napr. uspávať drobca). Pokiaľ ide o kysnuté cesto, volím program na kysnuté, pokiaľ ide o cesto čo nekysne, tak na mojej pekárničke je 15min. program cestoviny a to mi to vymiesi.
renama
ďakujem všetkým za milé komentáre :)
diabambulka
no môj synček vedľa mňa papá a kuká čo to tu je a keď toto zbadal, že mňám toto ľúbim to by sme si mohli niekedy upiecť, tak uložené kk :-)))
katkaszaboova
Pekné rohlíčky, 1-2 by som neodmietla :-) S pečením-varením som na tom podobne ako ty, tiež mám 6mes. syna, tak väčšinou robím všetko "na etapy" rýchlo-rýchlo, keď malý spinká a potom pri ňom už len dorábam rozrobené :-)
ivula
Už má niekto vyskúšaný tento recept?
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia