Plnené košíčky

mysiacik - fotkaMysiacik, 6. decembra 2017 20:12
Ďalšie recepty »

Plnené košíčkyFoto: mysiacik

Základom košíčkov je linecké cesto, je jednoduché a jemné... sú plnené džemom a vynikajúcou plnkou, na vrchu čokoládová poleva a ako bonus lentilka :D

6-8 min
na 190 °C

Suroviny

Na linecké cesto:
500 g
250 g (Hera, Palmarin)
200 g
2 ks
2 ks
z 1/2 citróna
Plnka:
6 ks
4 PL
2 PL
250 g
150 g
2-3 PL
Na polevu:
2 ks
2 balenia

Postup prípravy

 1. 1

  Všetky ingrediencie na linecké cesto si dáme do misky, samozrejme maslo si nakrájame na menšie, aby sa nám lepšie vypracovalo cesto. Keď je cesto pekne a hladko vypracované, dáme ho do potravinárskej fólie a aspoň na hodinku do chladu. Po hodinke si vytiahneme cesto a postupne budeme plniť cestom olejom vymastené košíčky tak, aby v každom zostávala vačšia priehlbinka na naplnenie našej plnky a džemu. Naplnené košíčky dáme do rúry na 190 stupňov asi na 6 - 8 minút, treba dávať pozor, každá rúra je iná, aby sa nám košíčky nepripiekli.

 2. 2

  Plnku si urobíme tak, že žĺtky, 4 PL kryštálového cukru a 2 PL kakaa si vyšľaháme nad parou asi 7 až 10 minút, necháme vychladnúť a nakoniec hlavne aby sme trafili rovnaké teploty a pomaly primiešavali maslo, práškový cukor, um a vyšľaháme pekne do hladka.

 3. 3

  Ak máme košíčky vychladnuté, do ich stredu si lyžičkou pridáme trocha džemu, kto aký má rád. Do cukrárenského vrecúška si dáme plnku a nanášame na košíčky, buď tak, že si spravíme také čiapočky, alebo zakryjeme aj džem a na koniec nožíkom ľahko zarovnáme.

 4. 4

  Naplnené košíčky dáme do chladu ztuhnúť, a my si z horkej čokolády urobíme polevu tak, že si ju nalámeme, bude treba troška viacej čokolády, pretože do nej budeme košíky namáčať. Čokoládu zmiešavam s trochou cery, postupne ju pridávam a zisťujem hustotu čokolády, aby nebola ani riedka a ani hustá, pre lesk pridávam trošku oleja. Do omočených, napolystuhnutých košíčkov položíme lentilky, alebo iné cukrovinky :D

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist