Pavlova so šľahačkou a s jahodami

dorenika - fotkaDorenika, 26. septembra 2018 11:54
Ďalšie recepty »
Pavlova so šľahačkou a s jahodamiFoto: Dorenika

Austrálčania a Novozélandčania sa hádaju o tom, kto túto tortu vymyslel. Meno má podla (ruskej) baletky, na ktorej počesť bola vytvorená. Ja ju robím vždy, keď vyrábam zmrzlinu, pretože mi vždy zvýšia vaječné bielky.

6-8
porcií
10 min
príprava
90 min
na 120 °C

Suroviny

6 ks
1 hrnček
1/2 KL
1 KL
340 ml
300 g čerstvé
20 g
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Predhrej rúru na 120 °C. Na plytký plech polož alobal, nelesklou stranu hore. Potri tenkou vrstvou masla a popráš kukuričným škrobom. Prebytok škrobu oklep.

 2. 2

  V čistej a suchej mise vyšľahaj vaječné bielky do snehu, po lyžiciach pridávaj cukor za stáleho šľahania, až kým celý cukor nie je vpracovaný. Zober trochu medzi prsty a "pomädli", ak je zrnitý, tak ešte šľahaj. Keď už je meringue hotový, tak pridaj citrónovú šťavu (alebo rovnaké množstvo octu) a kukuričný škrob. Len zľahka vmiešaj.

 3. 3

  Špachtľou nahrň meringue na stred plechu a vytvaruj do kruhu s trochu vyvýšenými krajmi. Ak chceš chrumkavejší kurpus, tak urob trochu väčší kruh a ak máš radsej marshmellows, tak vrstvu urob vyššiu. Daj piecť na 1,5 hodiny. Vypni rúru, trošku pootvor dvierka a nechaj vychladnúť vnútri rúry.

 4. 4

  Vyšľahaj šľahačku a nakrájaj jahody. Aj budeš podávať celú Pavlovu naraz, tak ju celú ozdob, ale ak nie, tak len kúsok po kúsku, nakoľko aa meringue rozmočí. (Neukameňujte ma - keď som dokončila túto Pavlovu, tak som si všimla, že smotana na šľahanie je po záruke, tak som použila šľahačku zo spreja) :)

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist