Orechové košíčky
Orechové košíčky

Orechové košíčky

mojaradost - bez fotkymojaradost, 16. decembra 2017

Výborné košíčky s výbornou plnkou, nám chutia pri každej príležitosti:))

35
porcií
50 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
150 g
70 g
1 ks
1 PL
100 g mleté
1 KL
Plnka:
4 ks
200 g
1 bal.
250 g
Poleva:
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cesto: do misy preosejeme múku s práškom do pečiva a práškový cukor, pridáme vajce, palmarín, mleté orechy, kakao a vymiesime hladké cesto. Formičky vymastíme a vysypeme múkou. Cesto po kúskoch vkladáme do formičiek a natenko roztlačíme. Upečieme pri teplote 180 °C, kým sa nezačne cesto oddeľovať od formičiek. Vyklopíme a necháme vychladnúť.

  2. 2

    Plnka: vajíčka rozbijeme do hlbšej misy, pridáme cukor, vanilkový cukor a vyšľaháme nad parou do zhustnutia. Pena musí zhustnúť a klesnúť na polovicu objemu. Necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme do peny a po častiach zašľaháme vychladnutú penu na hladký krém.

  3. 3

    Plnkou naplníme vychladnuté košíčky, polejeme čokoládovou polevou a ozdobíme podľa vlastnej fantázie. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
Košíčky sú výborné, v rodine veľmi obľúbené. Nie vždy sa mi vydarí tá plnka. Keď šľahám elektrickým šľahačom nad parou,,, vznikne mi len pena a nie a nie zhustnúť. Má sa to len ručne šľahať alebo elektrickým pri malých otáčkach?. Už som skúšala krém len zo žltkov. Aký je presný postup?
Krásne košíčky, veľmi ich ľúbime. Ja pod plnku ešte dávam trošku pikantného ríbezľového lekváru. Prosím ťa, doplň do bodu 1 kakao - že aj to ide do cesta, v rozpise surovín síce, je ale . . .

Pridaj komentár k receptu: