Košíčky fotorecept

mariaklara - fotkamariaklara, 9. júna 2013

Recept mám od mojej maminky, môžem povedať, že aj tento patrí do troj - generačných, lebo ho odo mňa dostala aj moja dcéra. Robím ho často na rodinné oslavy, na Vianoce, na Veľkú noc a na svadby.

50-55 ks
porcií
45 minút
príprava
10-12 minút
na 150-130 °C

Suroviny

100 g
250 g
150 g
70 g
1 ks
1 ČL
1/2 ČL
Krém:
2 - 3 ks
150 g
2 ks
150 g
Poleva:
cca 100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si všetky suroviny: ( Fotku dodatočne doplním )

 2. 2

  Všetky suroviny zmiesime a odložíme asi na hodinu do chladu.

  Košíčky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pred plnením do formičiek si musíme formičky jemne potrieť rozpustenou bravčovou masťou a posypať polohrubou múkou. Do formičky dáme guličku cesta a rovnomerne ju roztlačíme po formičke. Takto naplnené formičky dáme piecť do vyhriatej rúry ( 150° ) Pečieme opatrne, po 5 min. stiahneme teplotu na 130° asi 5 - 8 min. Vlastne každá gazdinka si musí poznať výkon svojej rúry.

  Košíčky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Upečené košíčky necháme vychladnúť a vyklopíme ich. Na spodok môžeme dať lekvár, potom plnku. Plnka sa robí na pare, šľaháme vajcia, cukor a vanil. cukor asi 20 - 30 min. Do vychladnutého primiešame maslo, ktoré musí mať izbovú teplotu. Plníme vyšľahanou plnkou.

  Košíčky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Takto naplnené košíčky polejeme zvrchu rozpustenou čokoládou. ( čokoláda + cera + masť, na 100 g čokolády dávam asi ako orech, cery aj masti ) Na vrch môžeme použiť rôzne zdobenie, cukríkovú ryžu alebo lentilku.

  Košíčky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@mariamka , včera som ich vyvarila v tom prášku, pridala som aj trochu tej sódy aj PDP, v tej vode som ich nechala vychladnúť, neuveriteľné, ozaj sa lesnú ako...., dnes vyvarím aj tie rohlíkové formičky, aj dcérine formičky na marhuľky, ďakujem krásne za ozaj dobrú radu. A vôbec nevoňali po prášku :-))))
Krásne, ja robím cesto také isté, len na plnku používam varené salko.