Kávový zákusok
Kávový zákusok

Opera rezy fotorecept

pn - fotkapn, 17. apríla 2017
Opera rezy (fotorecept)
Foto: pn

Dlhši čas sa chystam uverejnit tieto Opera rezy. Videla som na Vareche od jednej cukrarky recept pod tymto nazvom, ale v komentaroch som videla, že niektori komentuju, že fotka nezodpoveda receptu a surovinam, z ktorych ich robila. Ked som to videla, povedala som si, že tento moj recept, ktory mam od jednej cukrarky zo Zahrebu, je ten pravy. Tieto rezy sa možu robit aj ako torta. Budem rada, ak vas tymto receptom potešim. Rezy su naozaj vyborne.

7-10 minút
na 230 °C

Suroviny

Biskvit:
5 ks
100 g
5 ks
200 g
200 g
130 g
štipka
1. plnka:
400 ml
100 g
3 ks
2 1/2 PL
60 g
250 g
2 ČL (prášok, nie uvarená)
2 plnka (ganache):
200 g
200 ml
Kávový sirup:
300 ml
100 g
2 PL
Čokoládová poleva:
250 g
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv si vymiešame bielky, do ktorych pridavame postupne kryštalovy cukor....... Mlete mandle, muku a prašok do pečiva si dame do jednej misky a premiešame. Cele vajička s praškovym cukrom vymiešame do peny. Ked je to vymiešane pomaly pridavame mandle s mukou. Premiešame varechou, potom do toho pomaly vmiešame vyšlahane bielka s kryštalovym cukrom.

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Potrebujeme tri biskvity. Ja som rozdelila na jeden vacsi plech a jeden menši. Dame piect do truby. Piekla som na 230 st. cca 7 - 10 min. Zaleži, aku mate ruru, kontrolujte, aby vam nezhorelo .Každa pozna svoju trubu :)

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Biskvit, ktory som mala na vacsom plechu, som rozdelila na polovičku a druhy z menšieho plechu som len okraje odrezala.

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Rozpustime si čokoladu na polevu. Odoberieme 1/3 a s nou natrieme jeden biskvit a nechame v chladničke stuhnut. Teraz si spravte plnku č. 2 (ganache): šlahačku zohrejte (nesmie vriet), pridajte čokoladu a vymiešajte, kym sa neroztopi. Nechajte ju stuhnut na izbovej teplote...Šlahačka može byt aj rastlinna.

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Teraz si spravime plnku č. 1: Žltky, hrubu muku, praškovy cukor si vymiešame v malej miske s trochou mlieka. Ostatne mlieko si dame uvarit s kryštalovym cukrom. Ked nam mlieko zovrie, pridame kašu a uvarime puding. Ked nam vychladne, pridame zmaknute maslo a dobre vymiešame. Nakoniec pridame instantnu kavu (nie uvarenu, len prašok).

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Kavovy sirup si uvarime a nechame vychladnut. Prvy natrety biskvit s čokoladou (ktora nam stuhla) otočime - čokolada je dole. Na biskvit dame s lyžicou kavovy sirup Potom na biskvit natrieme polovičku plnky, na plnku dame druhy biskvit a ten poškropime kavovym sirupom, aby bol pekne natopeny. Na biskvit dame 2. plnku - ganache.

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Ganache rozotrieme na biskvit. Na ganache si dame treti biskvit, na ktory dame kavovy sirup. Potom rozotrieme druhu čast plnky a dame stuhnut do chladničky. Ja som to nechala stuhnut cez noc.

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Druhy den dame na cely rez čokoladovu polevu, ktoru sme si nechali (2/3).

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Nakrajame na rezy. Možeme ozdobit podla svojej predstavy. Ja som každy rez trošku nasprejovala so zlatym cukrarskym sprejom a napisala Opera. Budem rada, ak aj Vam bude chutit ako nam. Dobru chut!!!

  Opera rezy (fotorecept) - obrázok 9
Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Torty, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
kazda pekna opera a aj aria zacina peknym huslovym klucom, vsakze?


1x pn
@Pn a tie Tvoje Opera rezy si ho absolutne zasluzia. aspon takto virtualne.
1x pn