Nobelovky fotorecept

akeber - fotkaakeber, 18. augusta 2013
Nobelovky (fotorecept)
Foto: akeber

Sladké, chrumkavé Nobelovky pre milovníkov čokolády, orieškov a hrozienok.

30 min minút
príprava

Suroviny

400 g
200 g
150 ml
1 ks
2 PL
štipka
3/4  kocky
Plnka :
3 ks
200 g
1 čl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Bielka s cukrom a octom vyšľaháme nad parou do tuha. Necháme vychladnúť.

  Nobelovky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Postup: Z droždia a mlieka urobíme kvások. Palmarín rozpustíme a letný vmiešame do múky kde sme pred tým vyliali kvások. Pridáme cukor , vajce a štipku soli. Vypracujeme cesto ktoré dáme kysnúť na teplé miesto. Cesto je dosť masné netreba sa zľaknúť :-).

  Nobelovky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vykysnuté cesto rozdelíme na 3 rovnaké časti tak isto aj bielkovú plnku. Každú z nich rozvaľkáme na dobre pomúčenej doske . Natrieme bielkovú plnku. Posypeme orechmi, čokoládou a hrozienkami. Cesto zvinieme do rolády a krájame 2,5 až 3 cm kolieska.

  Nobelovky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Kolieska poukladáme na plech s papierom rezanou stranou. Pečieme v dobre vyhriatej rúre asi tak 15 min.

  Nobelovky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Dobrú chuť!

  Nobelovky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

35 komentárov k receptu
Vyzerá to dobre a zrejme to aj je tak dobré a páči sa mi aj ten názov Nobelovky, len dúfam že to nebude vadiť jednému jazykovedcovi čo tu dnes kritizuje všetko čo zaváňa cudzinou.
Poznám podobné ale so škoricovou náplňou a aj tieto orieškovo-hrozienkovo-čokoládové pod krásnými názvami ~ Nobelovky/Čige~ vyzerajú k svetu! Nech sa darí :).
@klarinkas ,ďakujem :-)...@motamita3 , verím že recept nesklame a bude chutiť , @an3da , čige ? nepočula som, nepoznám ale mohola by som premenovať čigelské nobelovky :-D ani to neznie zle, že ? ďakujem, @an3da som rada že som priviedla na pekné spomienky, tie na maminu sú najkrajšie ♥......poznám. @boxik recept už aj s názvom prišiel ku mne cez moju svokrušu :-)... a varecháčskych podpichovačov mám...na há.. , ďakujem. @havino , vyskúšaj neobanuješ.... tie hviezdičky ma veľmi potešili a vylepšili náladu ĎAKUJEM ♥ (dnes som behala po onko. s otcom )...@douglas , @pachola , na budúce vyskúšam aj so škoricou, ďakujem :-)
blahoželám, zaslúžená výhra, ja sa na ne chystám, chuť na ne mám od prvého videnia tu na vareche, nuž, len nás musí byť viac, nech si to neodnesie moja váha :-)
Akeber stlačila som 5* v tom mi zaškvŕkalo . Po prečítaní tvojho receptu. Už aj žalúdok sa ozýva. Vyskúšam, len neviem kedy. Ležím z výronom členku.

Pridaj komentár k receptu: