Lasagne - nelasagne fotorecept

andys - fotkaandys, 18. decembra 2011 14:35
Ďalšie recepty »
Lasagne - nelasagne (fotorecept)Foto: andys

Tieto lasagne sú kombináciou receptu, ktorý som sa naučila od mojej priateľky a vylepšeniami, ktoré som do nich zapracovala podľa našej chuti. Naozaj majú s originálom pramálo spoločné, ale na chuti im to neuberá.

6-8
porcií
25 min
príprava
20+30 min
na 180 °C

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Na oleji opražíme mäso, osolíme, okoreníme a spolu so zeleninou podusíme do polomäkka. Pridáme paradajkový pretlak a dochutíme oreganom a muškátovým orieškom.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  V osolenej vode predvaríme cestoviny. Ja ich predváram na trikrát - toľko vrstiev potrebujem. Keby som ich dala variť naraz, posledná vrstva by bola príliš mäkká.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď máme pripravené cestoviny aj mäsovú zmes, môžeme začať vrstviť. Formu vymastíme maslom, vyložíme prvou vrstvou cestovín, naložíme mäso a 1/3 strúhaného syra.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na syr dáme aj 1/3 smotany. Ja na lasagne používam smotanu na šľahanie aspoň týždeň po dobe spotreby, vtedy je pekne hustá ako na obrázku a na rozdiel od kyslej smotany nemení chuť jedla. Takúto smotanu používam namiesto bešamelu, ktorý sa používa v originálnom recepte na lasagne.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Tento postup zopakujeme ešte raz. Tretia vrstva pozostáva už iba z cestovín a smotany. Takto pripravené lasagne prikryjeme napr. alobalom a dáme asi na pol hodiny zapiecť zo vyhriatej rúry.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Aby sme sa apoň trochu priblížili talianskej chuti, teraz príde na rad syr grana padano. Pred dopečením lasagne odkryjeme a posypeme poslednou vrstvou syra - k poslednej dávke strúhaného syra primiešame asi 50 g nastrúhaného grana padana.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Dáme na krátku chvíľku späť do rúry - kým sa syr nerozpustí a nechytí zlatistú farbu. Pred podávaním necháme trošku vychladnúť, aby sme lasagne mohli pekne naporcovať.

  Lasagne - nelasagne (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist