Lahodná lahôdková nátierka s polievkového mäsa pre Bábiku fotorecept

sracz - fotkasracz, 4. marca 2011

Komentáre 1 - 15 z 15


Tie variácie nakoniec su nádherné,pozdravujem Bábiku a prajem dobrú chuť.
Množstvo kalerábu, cibule a zeleru je správne? Je to pol kusa a štvrť kusa? Prosím ťa vysvetli čo to je rutabaga, nikdy som o niečom takom nepočula :-((
@sracz tiež takto spotrebúvavam mäso a zeleninu z polievky...je to dobrý základ na nátierky... variácii je skutočne veľa...@letisia , našla som, že rutabaga je kvaka...
Tak toto ma ešte ani nenapadlo, určite to skusim, manžel má velmi rád varené maso z polievky, ale táva sa že zostane. A fialky neustále krásne kvitnú, tá fialová velmi pekná farba.
aj my robievame šalát z vareného mäsa, ale nakrájaného na malé kocky k tomu sa pridá zelenina, v podstate ako na zemiakový šalát + majonéza a je výborný.... mixovať ma ešte nenapadlo... vyzerá to výborne... ten môj tiež varí a výborne, ale také cifrovanie ako ty nezvláda :-) no ale šak nemôžem mať všetko :-) moc pekné
Napadite.Dakujem za inspiraciu.U nas obcas byva problem aj zo zeleninkou.Urcite vyuzijeme.
áááá - toto sa mi páči. Ja som mäso z polievky + zeleninu vždy vyložila deťom na taniere k televízii k Matelkovi, troška posolila a všetko zbodli, ešte aj pýtali. Preto som nikdy z vareného mäsa z polievky nemohla robiť pomazánku. Zvlášť keď sa mäso varí v kuchte, tak je mäkkulinké, ako jedna báseň.
nátierky ľúbim a mäsko z polievky ostáva, tak už viem čo s ním:) ukladám do kk.
vynikajúci nápad a dobrý...nátierky máme radi, vyskúšam...
Ferry, ked uz nicim inym /co by som sa divila-pretoze je v natierke vsetko fajnove/ tak si zabodoval tym srdieckovym servirovanim!
aj my radi natierky a hlavne ak ostane pecene maso- luto je ho nedojest v inej forme.
?? - " tavený syr Bambino"- aky pouzivas tu taveny- lebo tavene dostaneme iba europske v deli obdhodoch.
ďalší krásny recept a krásne všetko naaranžované a tie fialky sú tiež nádherné:)))..... tiež by ma zaujímalo čo to je rutabaga?......dáka koreňová zelenina?
Tie fialky su nadherne....nooooo a ta natierka......a este 10 dkg lasky a srdce v prasku......tieto ingrediencie nie su uvedene, ale SU TAM, vsak ?
Dik.....svetlomodrokrasne.......
Ferry, muž, ktorý s láskou varí, tak aj pri servírovaní sa to prejaví. Pripomenul si mi môjho otecka, ktorý pre nás deti v rokoch po vojne
z jednoduchých vecí vedel vytvoriť pre nás rôzne "cudzokrajné"
delikatesy. Vďaka, ozaj je to super.
Hľadala som recept, tento je dobrý hneď vyskúšam . Zaujala ma v recepte rutabaga a hneď som pátrala po autorovi. Dávam si ťa do obľúbených iný kraj, iné chute a to my máme veéééľmi radi. Zdravím.
Pekne načančané. Také krásne srdiečka a zjesť ich. Taká škoda. Veru, už som nerobila mäsovú pomazánku asi tak 20 rokov. Takto vyzdobiť by ma nenapadlo.