Kysnuté rožteky
Kysnuté rožteky

Kysnuté makové a orechové rožteky

sonulienka - fotkasonulienka, 20. marca 2023
Kysnuté makové a orechové rožteky
Foto: sonulienka
64
porcií
70 minút
príprava
15-20 minút
na 180-190 °C

Suroviny

1 kg
300 ml
500 ml
2 ks
1 KL
4 PL
42 g
Na potretie:
1 ks
Maková náplň:
 mletý
Orechová náplň:
 mleté
Postup

 1. 1

  Najprv si urobíme kvások, do časti vlažného mlieka dáme cukor, rozmrvíme droždie a necháme vzísť. Zatiaľ si preosejeme múku a pridáme do nej cukor, soľ, vo vlažnom mlieku rozšľahané vajíčka a olej. Keď máme kvások vzídený, zamiesime cesto. Ja som robila strojom. Keď je cesto dostatočne vymiesené, necháme ho 1 hodinu kysnúť.

  Kysnuté makové a orechové rožteky - obrázok 1
 2. 2

  Zatiaľ si urobíme plnky. Ja robievam jednoducho. Nechám si zovrieť mlieko. Do pomletého maku dám 2 vanilkové a 2 škoricové cukre a keď mlieko zovrie, pomaličky ho prilievam a miešam, aby bola plnka akurát nie riedka. Tak isto robím aj orechovú tam treba ozaj opatrne prilievať mlieko, aby plnka nezredla.

  Kysnuté makové a orechové rožteky - obrázok 2
 3. 3

  Keď cesto nakysne, rozdelíme si ho na 8 dielov. Každý diel rozdelíme ešte na polovicu a vyvaľkáme asi tak na priemer 30-35 cm. Každý kruh prekrojíme na 4 časti teda trojuholníky a plníme. Naplnené rožteky necháme ešte na plechu asi 10 minút podkysnúť, potrieme vajíčkom a pečieme na 180-190 stupňov do ružova.

 4. 4

  Nevedela som aké budú a či nám budú chutiť, tak som nič nefotila len hotové rožky. Ale ukladám si recept, lebo sa mi páči a rožky nám chutia a preto pridávam len foto hotových rožtekov.

  Kysnuté makové a orechové rožteky - obrázok 4

Diskusia k receptu

sonulienka
@cesminaz (26.3.2023 15:08)

Ďakujem áno boli výborné a hlavne nechala som pár aj na druhý deň boli výborné ako čerstvé.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia