Jahodový zákusok
Jahodový zákusok

Jahodový zákusok s krémom s bielou čokoládou

cookulienka - bez fotkycookulienka, 8. júna 2020
Jahodový zákusok s krémom s bielou čokoládou
Foto: Cookulienka

Deti milujú, keď môžu v kuchyni pomáhať. Navyše, ak ide o dobroty, ich ochota je o to väčšia. Tento recept je naozaj jednoduchý Zobraziť celý popisDeti milujú, keď môžu v kuchyni pomáhať. Navyše, ak ide o dobroty, ich ochota je o to väčšia. Tento recept je naozaj jednoduchý a rýchly, tak verím, že ho zvládnete aj s pomocou drobcov :)

60 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

5 ks
150 g
100 ml
100 ml
250 g
1 bal.
Krém:
800 ml
2 bal.
1 bal.
100 g
Šľahačka:
500 ml
2 ks
Okrem toho:
 (na ozdobu)

Postup

 1. 1

  Cesto: Žĺtky spolu s kryštálovým cukrom vyšľaháme do penista. Postupne pridávame olej, mlieko a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Z bliekov vyšľaháme tuhý sneh a jemne vmiešame do cesta. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri 180 stupňoch približne 15-20 minút.

 2. 2

  Vychladnutú piškótu potrieme jahodovým džemom alebo jahodovou šťavou. Následne poukladáme jahody - jednu vedľa druhej.

 3. 3

  Krém: Z mlieka a Zlatých klasov uvaríme hustý puding, pridáme vanilkový cukor. Bielu čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli (môžeme pridať aj lyžicu masla). Roztopenú čokoládu vmiešame do pudingu. Krém následne rozotrieme na jahody a necháme dobre stuhnúť.

 4. 4

  Šľahačka: Zo smotany na šľahanie a stužovačov vyšľaháme tuhú šľahačku. Aby nám lepšie držala, dáme predtým smotanu aj metličky z mixéra na pár minút do mrazničky. Šľahačku natrieme na stuhnutý krém a posypeme nastrúhanou čokoládou.

 5. 5

  Ružovú čokoládu sme vytvorili tak, že sme si vo vodnom kúpeli nechali roztopiť bielu čokoládu, do ktorej sme primiešali ružové farbivo zmiešané s kvapkou bieleho alkoholu (môže sa zmiešať aj s kvapkou sirupu). Nechali sme stuhnúť v mrazničke a neskôr tiež postrúhali navrch zákusku.

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha