Jahodový zákusok

Jahodový zákusok s krémom s bielou čokoládou

Autor receptu: cookulienka

Deti milujú, keď môžu v kuchyni pomáhať. Navyše, ak ide o dobroty, ich ochota je o to väčšia.* Tento recept je naozaj jednoduchý a rýchly, tak verím, že ho zvládnete aj s pomocou drobcov :)

60 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Postup

  1. Cesto: Žĺtky spolu s kryštálovým cukrom vyšľaháme do penista. Postupne pridávame olej, mlieko a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Z bliekov vyšľaháme tuhý sneh a jemne vmiešame do cesta. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri 180 stupňoch približne 15-20 minút.
  2. Vychladnutú piškótu potrieme jahodovým džemom alebo jahodovou šťavou. Následne poukladáme jahody - jednu vedľa druhej.
  3. Krém: Z mlieka a Zlatých klasov uvaríme hustý puding, pridáme vanilkový cukor. Bielu čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli (môžeme pridať aj lyžicu masla). Roztopenú čokoládu vmiešame do pudingu. Krém následne rozotrieme na jahody a necháme dobre stuhnúť.
  4. Šľahačka: Zo smotany na šľahanie a stužovačov vyšľaháme tuhú šľahačku. Aby nám lepšie držala, dáme predtým smotanu aj metličky z mixéra na pár minút do mrazničky. Šľahačku natrieme na stuhnutý krém a posypeme nastrúhanou čokoládou.
  5. Ružovú čokoládu sme vytvorili tak, že sme si vo vodnom kúpeli nechali roztopiť bielu čokoládu, do ktorej sme primiešali ružové farbivo zmiešané s kvapkou bieleho alkoholu (môže sa zmiešať aj s kvapkou sirupu). Nechali sme stuhnúť v mrazničke a neskôr tiež postrúhali navrch zákusku.