Hŕstkový prívarok

mamatata2 - fotkamamatata2, 2. februára 2011
Hŕstkový prívarok
Foto: mamatata2

Pred časom ma v obchode zaujala zmes strukovín pod názvom Hŕstka, presne taká, z akej nedávno varila @egreska svoju najobľúbenejšiu polievku. Mojim cieľom bolo urobiť polievku, ale nechtiac sa mi podarilo urobiť prívarok, asi som dala viac strukoviny a viac zápražky a možno sa mi tie krúpky cez noc napučali ( varila som večer, aby bolo na druhý deň). Tak aby som v hanbe nezostala, servírovala som ju ako prívarok s troškou popraženej klobásy a na počudovanie mala som úspech.

6
porcií
240 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 sáčku
1 ks
1 ks
1 malá
2 strúčiky
1 kocka
  alebo párky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Strukovinu necháme namočiť aspoň 4 hod. Varíme asi v 1,5 - 2 l vody. Pridáme zeleninu nakrájanú na drobno , čierne korenie a zeleninový bujón. Osolíme podľa potreby. Na oleji speníme na drobno pokrájanú cibuľku a cesnak, pridáme hl. múku a červenú papriku, urobíme zápražku, ktorú pridáme do polievky a necháme prevariť aspoň 10 min., aby sa múka uvarila. Necháme trochu postáť - ak je riedka, pridáme ešte zátrepku z múky a vody a znovu prevaríme. Servírujeme s opečenou klobáskou alebo párkom.

  2. 2

    Chuť je veľmi dobrá, len som si nie istá, či sa hustota prívarku dosiahne hneď alebo musí dlhšie postáť. Ak máte radi jednoduché jedlá, vyskúšajte hŕstku aj na tento spôsob. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Mamatata, práve si sa pasovala na šéfkuchárku. To sú tí, čo vedia ako sa zachovať, keď všetko nedopadne podľa ich predstáv. Len oni vedia, čo pôvodne chceli variť a len oni môžu prehlásiť, že výsledok je presne taký ako chceli. Máš za jedna (teda podľa novej módy A).
parada,s klobaskou alebo kuskom udeneho a s čerstvým chlebíkom ...hmmmm