Fazuľová polievka s údeným rebrom

jullynka - fotkajullynka, 6. januára 2010
Fazuľová polievka s údeným rebrom
Foto: jullynka

vyborná polievka ,mohla by som jej zjesť aj plný hrniec :)

10 minút
príprava
80 minút
tepelná úprava

Suroviny

0,5 kg
1 a pol  hrnček
4 väčšie
3  lístky
1 lyžica
1
1
2 dcl
2  lyžice
5   strúčkov
1

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Deň predtým namočím fazuľu. Na druhý deň fazuľu zlejem a dám variť do hrnca s údeným rebrom, bobkovými listami, strúčikmi cesnaku a celou cibuľou . Neskôr osolíme, okoreníme .

  2. 2

    Očistené zemiaky nakrájame na kocky, keď je fazuľa už takmer mäkká pridáme zemiaky .

  3. 3

    Keď už sú zemiaky a fazuľa mäkké urobíme si zátrepku z mlieka a múky a zahustíme polievku . Za miešame uvedieme do varu a pridáme kyslú a sladkú smotanu . Pomiešame a pridáme štipku korenia , vegety a podľa chuti osolíme a ocukríme a dokoreníme . Nakoniec pridáme lyžicu octu a zamiešame . Dobrú chuť môžme podávať :)

Recept je zaradený do kategórií:
Bravčové mäso, Slovenská kuchyňa, Polievky, Varené

Diskusia k receptu

kimlo
No ja neviem, je keď namočím fazuľu, tak ju z tej vody nezlievam, varím ju v nej.. možno sa mýlim, ale rád si nechám poradiť.. :-)
olika
Aj mňa , tak ako predošlého diskutijúceho, by zaujímalo, či zlievať vodu z namočených strukovín alebo nie. Mama ma učila , že nie, že sa vylievajú aj užitočné látky. Teraz neraz čítavam, že áno, Ako to je?
bozulka
Ja som tiez nevylievala , ale aj ja som citala ze sa ma voda vylievat.Surova fazula je nejedla.Tak neviem.Co nato odbornici???
andrea77
ja tiež zlievam vodu z fazule, potom nerobí problém pri trávení a netvorí plynatosť. Mám to vyskúšané, som totiž po operácii hr. čreva a takto uvarená fazuľová polievka mi nerobí problém
sovka62
Zaujímavá diskusia. Ja do nej svojou skúsenosťou neprispejem, pretože už roky používam konzervovanú fazuľu v slanom náleve. Tá neduje zaručene.
jullynka
Moja mama hovorí, že polievka potom nieje tak tažka na žalúdok,ale ja sa priznám že mi tá odmočená fazuľová voda nevonia,preto ju zlievam.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha