Cheesecake
Cheesecake

Falošný cheesecake s ovocím

archaa - fotkaarchaa, 3. júna 2019
Falošný cheesecake s ovocím
Foto: archaa

Falošný preto, lebo miesto tvarohu použijeme jednoducho jogurt. Koláčik je ľahunký a osviežujúci. Použiť môžno ľubovoľné ovocie, či už kompótové alebo čerstvé. Ja som Zobraziť celý popisFalošný preto, lebo miesto tvarohu použijeme jednoducho jogurt. Koláčik je ľahunký a osviežujúci. Použiť môžno ľubovoľné ovocie, či už kompótové alebo čerstvé. Ja som použila ananásový kompót (odkvapkané ovocie), ktorý som potrebovala spracovať. Koláč môžete piecť aj na plechu. Ja som piekla v odopínacej tortovej forme.

8-10
porcií
30 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

Na cesto:
250 g
100 g
5 ks
450 g
2 ČL
Plnka:
1 l
200 g
2 ks
5 ks
Okrem toho:
400 g (zavárané/čerstvé)
Postup

 1. 1

  Rúru si predhrejeme na 180 St. Všetky ingrediencie na cesto si dobre vymiesime a cesto rozdelíme na dve polovice. Jednu zabalíme do fólie a odložíme do mrazničky, kým príde na rad.

 2. 2

  Plech (35 x 24cm) alebo tortovú odopínaciu formu vystelieme papierom na pečenie, boky potrieme maslom.

 3. 3

  Prvú polovicu cesta jemne vyváľame na potrebnú dĺžku, či kruh, preložíme do formy a obložíme ním aj boky formy, ktorú sme si zvolili, klasicky ako pre pečení cheesecaku. Vložíme do vyhriatej rúry a predečieme. Asi 15min. Potom vyberieme a necháme vychladnúť.

 4. 4

  Medzitým si pripravíme ovocie. Kompótové necháme odkvapkať.

 5. 5

  Na plnku si metličkou vyšľaháme jogurt s cukrom, postupne zašľahávame pudingový prášok. Bielky vyšľaháme extra a zapracujeme do jogurtovej masy.

 6. 6

  Plnku navrstvíme na predpečené cesto a zarovnáme. (Cesto musí byť vychladnuté alebo len trochu vlažné.) Obložíme pripraveným ovocím.

 7. 7

  Druhú polovicu cesta vyberieme z mrazničky a nastrúhame ho pomocou strúhadla na vrch. A šup s tým do rúry.

 8. 8

  Pečieme asi hodinu pri 180 stupňoch. Po upečení ho v rúre pri pootvorených dvierkach necháme vychladnúť a potom ho dáme do chladničky dobre vychladiť.

 9. 9

  Výborný!

  Falošný cheesecake s ovocím - obrázok 9

Diskusia k receptu

haji
Zajímavý receptík, velmi pěkný a určitě chutný dezert. Jogurtové recepty jsou vždycky super. Děkuji za sdílení i krásná fota!
evanaaa
Celkom sa mi tento koláčik zapáčil, iste je dobrý, o tom nepochybujem, ale rada by som predsa len vedela aspoň približný postup na cesto, lebo sa mi celkom nepozdáva, že len všetky suroviny zmiešať, možno treba žĺtky s maslom vymiešať, pridať cukor a až potom múku s PDP, aby sa vydarilo.....ale vďaka za recept, ukladám si ho.
1x archaa
archaa
@Zvedavec (4.6.2019 09:20)

Jasné, že sa dá :-)
Jednoducho to isté množstvo tvarohu ako jogurtu!
45678
Pekne odprezentovaný, chutný a dobre vyzerajúci koláčik..
1x archaa
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia