kysnuté rožky
kysnuté rožky

Dvojfarebné kysnuté rožky plnené lekvárom a Nutellou videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 12. júna 2022

Výborné ľahučké sladké pečivo s bohatou plnkou 🙂 Svojou chuťou a cestom sa podobá vianočke a je vhodné na raňajky, desiatu, alebo len Zobraziť celý popisVýborné ľahučké sladké pečivo s bohatou plnkou 🙂 Svojou chuťou a cestom sa podobá vianočke a je vhodné na raňajky, desiatu, alebo len tak ku kávičke.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/?m=1

8 ks
porcií
25 minút
na 190 °C
Dvojfarebné kysnuté rožky plnené lekvárom a Nutellou (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

Cesto:
800 g
150 g
250 g zmäknuté
4 dl
1 KL
42 g čerstvé
3 PL
2 PL
Plnka:
 (alebo iný)
Na potretie:
1 ks
kúsok

Postup

 1. 1

  Z uvedených prísad si vypracujeme polomäkké cesto, ktoré rozdelíme na 2 časti do dvoch misiek. Jedno cesto necháme takto biele, len ho upravíme trochu do bochníka a poprášime múkou. Do druhého cesta zapracujeme s olejom rozmiešané kakao. Cesto tiež trošku upravíme do bochníka. Cestá zakryjeme a necháme 45 minút kysnúť.

 2. 2

  Nakysnuté biele cesto vyváľkame na veľký kruh. Na to dáme kakaové cesto, ktoré natiahneme na rovnakú veľkosť kruhu. Ak chcete, môžte ho tiež vyvaľkať, ja ho naťahujem🙂 Ide to veľmi ľahko, ak chcete pozrite si celý postup vo videu.

 3. 3

  Hotový kruh pokrájame na 8 trojuholníkov, ktoré plníme ľubovoľným lekvárom a Nutellou. Môžete dať kľudne aj inú plnku, celkom podľa vašej chuti. Trojuholníky napokon zľahka skrútime do tvaru rožka a poukladáme na plech s papierom. Rožky necháme takto oddychovať kým sa rúra nezohreje. Keď sa už rúra zohriala, rožky natrieme vajcom a dáme piecť na 190 °C cca 25 minút. Pre istotu si to treba sledovať.

 4. 4

  Upečené pečivo hneď po vybratí z rúry natrieme kúskom masla a napokon necháme vychladnúť. Pred podávaním môžme rožky posypať aj práškovým cukrom.

 5. 5

  Rožky sú úžasné, cesto ľahučké a samo o sebe veľmi chutné. Plnky je v pečive naozaj dosť, takže nemusíte zvlášť natierať🙂 Sú vhodné nielen na raňajky, ale na desiatu, piknik, alebo aj výlet. Vlastne tieto super rožky chutia úplne všade!!! Prajem dobrú chuť!

  Dvojfarebné kysnuté rožky plnené lekvárom a Nutellou (videorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

haji
Skvělé dvoubarvné plněné rožky, krásná práce! I jsem zaslzela štěstím - že se můžu pokochat a lítostí - že můžu jen slintat do klávesnice. Krásné pozdravení a úspěšný nový týden, milá Cesmínko!! Tvé recepty mě vždy vynesou do oblak... hmm