Čokoládový cheesecake
Čokoládový cheesecake

Double chocolate cheesecake fotorecept

stanci11 - fotkastanci11, 11. decembra 2019
Double chocolate cheesecake (fotorecept)
Foto: stanci11

Brat má tesne pred Vianocami narodky, a máme tradíciu, že nekupujem darčeky, ale vytvorím niečo čokoládové :D Najlepšie čokoládovo-čokoládové poliate čokoládou :D Takže Zobraziť celý popisBrat má tesne pred Vianocami narodky, a máme tradíciu, že nekupujem darčeky, ale vytvorím niečo čokoládové :D Najlepšie čokoládovo-čokoládové poliate čokoládou :D Takže to, čo vidíte bol môj pokus o cheesecake z dvojitej čokolády (na nečisto), a za týždeň si to zopakujem zas, a dúfam že vyjde minimálne takto krásne! Takže tento recept posielam pre všetkých čokoholikov! ;)

16
porcií
20 minút
príprava
90 minút
na 150 °C

Suroviny

Spodná vrstva:
165 g
1 PL
3 PL
podľa chuti
Krémy:
3 ks
450 g (cream cheese Philadelphia)
250 g
120 g
175 g
podľa chuti
Poleva:
50 g
1 PL
50 g
100-150 ml
Postup

 1. 1

  Na spodok tortovej formy som si vystrihla papier na pečenie a rúru som rozohriala na 150 stupňov. V mixéri som rozsekala orechy (mix mandle, vlašáky, lieskovce) - cca 1 min. Roztopila som maslo a vliala na orechy, pridala kopcovitú polievkovú lyžicu kakaa a riadne som celú masu premiešala.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zmes som osladila asi 1 ČL medu, ešte raz premiešala a potom poriadne utlačila na dno tortovej formy - je to drobivé ale netreba sa toho báť.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  V ďalšom kroku som roztopila vo vodnom kúpeli čokoládu, vybrala som ju mimo sporák a zaliala smotanou na šľahanie - nechala som to stáť pár minútiek, nech si šľahačka zvykne :D.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zatiaľ som vo vedľajšej mise ušľahala cream cheese (Philadelphia) s kyslou smotanou (pôvodný recept hovoril 450 g cream cheese, ja som dala 200 g cream cheese a 250 g mascarpone). Postupne som zašľahala celé vajíčka (izbovej teploty).

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Vrátila som sa k čokoláde so smotanou, ktoré som vyšľahala do tuhej peny. A teraz prišla tá stranda - ako na dvojvrstvový cheesecake.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Takže, čokoládovú zmes som rozdelila do dvoch misiek 1/3 a 2/3. A k tomu som v opačnom pomere pridala syrovú zmes, teda 2/3 a 1/3. Tým pádom vznikol pomerne riedky bledý krém a hutný, silne čokoládový.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Na pripravený "korpus" som rozložila tmavohnedú vrstvu a tú som zaliala bledým krémom. Celú tortovú formu som vložila do pekáča s asi 1 cm vody a nechala pomaličky piecť 90 min.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Po pečení som korpus nechala v pootvorenej trúbe vychladiť až do rána. Pri pečení nádherne narástol, popraskal po povrchu, ale keď som pohla s formou tak bol stále "trasľavý".

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Po vychladnutí korpus klesol a navrch prišla čokoládová poleva - ja myslím, že tu už postup niekde mám, ale v skratke - rozpustila som čokoládu vo vodnom kúpeli, vmiešala som mascarpone, nechala trošku vychladiť a zaliala zmes smotanou - vyšľahať a len roztrieť na povrch - rýchle a strašne dobré - plus to skvelo stuhne.

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  No a hotovo. Najlepší bol, keď ešte 24 hodín postál od nanesenia polevy, to sa chute rozložili a bol neuveriteľný. Už teraz som zvedavá čo povie brašulo, len aby aj na druhý pokus vyšiel ;)

  Double chocolate cheesecake (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Velmi zajímavý receptík, lákavá maškrta, srdíčka a jazýčky čokoholikov se mohou radovat!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia