Domáce zemiakové lokše zo špaldovej múky fotorecept
Foto: homemadetastywithlucy
Čo môže byť lepšie ako domáce lokše? Ich zdravšia alternatíva. Snažím sa čo najviac nahrádzať zo zdravotných dôvodov pšeničnú múku špaldovou. Dnes som to Zobraziť celý popisČo môže byť lepšie ako domáce lokše? Ich zdravšia alternatíva. Snažím sa čo najviac nahrádzať zo zdravotných dôvodov pšeničnú múku špaldovou. Dnes som to skúsila s lokšami a sú veľmi chutné. Určite odporúčam vyskúšať.
porcií
Postup
-
1
Zemiaky uvaríme v šupke, necháme vychladnúť a rozpučíme v mise.
-
2
Pridáme múku a soľ a vypracujeme pružné pevné cesto. Množstvo múky je orientačné. Záleží od zemiakov aj od múky. Radšej dať menej múky a postupne pridávať. Cesto by malo byť pružné, nelepivé a pri vaľkaní by sa s ním malo dobre pracovať.
-
3
Cesto si rozdelíme na 100 g časti. V pomúčenej ruke vypracujeme malý bochník.
-
4
Položíme ho na pomúčenú dosku a rukou roztlačíme do kruhu.
-
5
Rozvaľkáme na veľkosť panvice.
-
6
Dáme si nahriať panvicu na najvyšší stupeň a potom teplotu znížime na stredný stupeň. Lokše pečieme na suchej panvici. Najprv z jednej strany. Keď vidíme, že sa začínajú tvoriť bubliny otočíme na druhú stranu a krátko dopečieme. Medzi jednotlivými lokšami suchou servítkou odstránime zvyšnú múku aby sa nám nepripekala.
-
7
Po upečení každú lokšu zvrchu natrieme domácou kačacou masťou. Najlepšie chutia s domácou pečenou kačkou a dusenou červenou kapustou. A ako zákusok si ich môžete pripraviť s mletými orechmi alebo makom. Dobrú chuť!
@Bubaya , špalda je pšenica :-)
Śpalda je druh pšenice, rozdiel napríklad v genetike je veľký. Mnoho ľudí majú alergiu na pšenicu, ale špaldovú múku môžu. Dokonca aj niektorí celitatici.
masťou z vyškvarenej slaninky a posypanej oškvarkami. Nie je to až také super
zdravé, ale raz za čas sa to dá tolerovať. S acidkom to lepšie trávi. Pokiaľ mi zostane
zemiaková kaša aj tú použijem na lokše. S maslom sú tiež výborné.
Špalda je starý druh tiež pšenice! Vygúglila som nasledovné:
Špaldova pšenica sa pestovala pred stáročiami, je to jeden z pôvodných druhov pšenice a v histórii zaznamenala oveľa menej zásahov šľachtiteľov, ako rozšírená pšenica obyčajná.