Diskusia k receptu
Pečivo

Cibuľové žemle

kucharka - fotkakucharka, 19. novembra 2020

Komentáre 1 - 8 z 8

krásne pečivo :-) tvoj recept mi pripomenul, že nemám nasušenú cibuľu tak to idem napraviť, občas totiž pečiem cibuľový chlieb a so sušenou cibuľou je lepší ako s opraženou... tento recept určite vyskúšam :)
Zajímavý receptík, zvláště postup je neotřelý. Cibula musí dát pečivu vyjímečnou chuť. Díky za sdílení, jsi šikulka! S radostí bych dala testovací vzoreček, hmm
@haji , ďakujem a áno, pečivo je ozaj trochu iné ... ale veľmi dobré!

@evusik , ďakujem, som rada, že sa recept páči a máš v pláne žemle upiecť. Ak nezabudneš, daj vedieť ako to dopadlo.
Len jedna otázka : ako sušíš cibuľu, prosím?
2x haji, evusik
Mne sa tiež páčia, najmä tá cibuľková príchuť. Občas si kupujem preto cibuľkovú bagetu, je chutná, aj keď je to spracovaný polotovar. Do toho cesta by sa hodila tá hotová pražená cibuľka, ktorú občas dostať v L..i, mám doma asi tri tégliky, používam ju do zemiakov, dala by tomu dobrú chuť, aj keď nie je domáca.
@kucharka (19.11.2020 18:36)
cibuľu suším v sušičke... priebežne suším všetko čo mi príde pod ruku - mrkvu, petržlen, cesnak, cibuľu, červenú repu, zeler, stopkatý zeler... a tiež petržlenovú vňať, ligurček... zeleninu nakrájam pomocou robota na tenké plátky, usušené uskladňujem v plechovej krabici a keď mám toho dosť preložím na pekáč presuším v trúbe, premixujem a dám do sklenených pohárov a mám takú domácu "vegetu" do polievok, pod mäso...

1x evanaaa
@evusik (20.11.2020 14:43)
Ďakujem za odpoveď. Ja suším bylinky, na varenie a na čaje. Ale k zelenine som sa zatiaľ nedostala... hádam je načase aby som to skúsila.
Pekný večer.

1x evusik