Diskusia k receptu
Kysnuté orechové koláče

Badambura

ivanaaalexi - bez fotkyivanaaalexi, 28. októbra 2020

Komentáre 1 - 13 z 13

Tak priatelia ja som to dneska vyskúšala. Zarobené cesto mi konzistenciou pripomínalo ťahané strudlove cesto, čo mi malo napovedať, aby som to valkala a ťahala radšej na mojom stole so strudlovym obrusom (áno, mám jeden obrus na ktorom sa robia výlučne strudle🤣). Keďže som ale toto nejako od ignorovala a valkala/ťahala na linke, trosku dlhšie mi to trvalo (v zásade neodporúčam robiť v prítomnosti nezletilych🤣🤣🤣) Prekladanie som zmakla ľavou zadnou, linku mam dostatočne dlhú, takže po vytiahnutí som cesto iba preklopila doprava a bolo :) Až po upečení som zistila ze plnky som mohla dat kľudne viacej, možno robiť lodičky hlbšie :) ale na prvý pokus super. Cukru som do plnky dala menej, ani hotové som neposypala, prídu mi dosť sladké aj takto. Ledva mi to vychladlo už som si robila kavejku a chutnala, hm, neviem ku čomu prirovnať. V okolí plnky to je mäkkucke ako kysnuté cesto, na vrchu chrumkavejsie akoby lístkové cesto. Veľmi príjemná kombinácia, za tu námahu to určite stalo. Kúsok cesta som supla do mrazničky, neskôr vyskúšam spraviť ala plnené croissanty. Určite odporucam

Recept vyzerá veľmi zaujímavo - šťastie že kysnuté nemôžem, pretože by ma to určite lákalo vyskúšať urobiť a určite by z toho kleplo, pretože ja nepatrím práve medzi tie trpezlivé gazdinky - takže by som pospomínala všetky nepublikovateľné výrazy, ktoré by mi napadli - obdivujem všetky gazdinky, ktoré sa odhodlali vyskúšať.
Vyzerajú fantasticky 👍👍 jedného dňa ich upečiem (dúfam že sa mi podaria ) 😀😀