Diskusia k receptu
Kysnuté tvarohové koláče

Hanácke koláče fotorecept

emdy - fotkaemdy, 24. septembra 2020

Komentáre 1 - 15 z 16

Aj ja robím podobné, cesto s maslom a plnky na ruby, lekvár zabalím a tvaroh je na vrchu. Veľmi vďačný koláčik a máš ich krásne, až sa sliny zbiehajú.
Výtečné. Neříká se jim náhodou také "dvojctihodné"?
1x emdy
Pravda, nepocházím z Hané. Ale tady, na Východní Moravě, těsto na koláče vodou zadělávané neznáme a neděláme. Moje babička by mě s takovým těstem hnala...
@emdy (27.9.2020 21:18)
Chápem. Ani moja babka nerobila koláče podle ČSN, to by se načekala. Pekla dávno před jejich stanovením.
@haji (27.9.2020 19:27)

priateľka milá
skús raz kysnuté s vodou
žiaden problém
želám dobré dni všetkým nám
šťastie
budeme ho potrebovať
@radost (28.9.2020 07:25)
Ok, ve velkovýrobě zadělávají všechno jenom vodou. Jde to, o tom žádná. Rozdíl v tom vidím, cítím a rozpoznám. Doma to dělat nebudu. Krásný den přeji všem!
1x radost
@haji (28.9.2020 12:44)

tiež som neverila-keď som narazila na recept-od Marie Pačesová-že ona kysnuté robí s vodou- i na druhý deň sú lepšie ako s mliekom..
skúsila som..
žiaden problém v chuti
je takto možno-keď gazdinka nemá po ruke mlieko
skúšala som už aj s jogurtom..kyslou smotanou..kyslým mliekom..šľahačkou..
kľudne stačí voda
dobrý deň všem...
@radost (28.9.2020 15:12)

Súhlas. Ak je cesto plné tvarohu tak je úplne ale úplne egal či je to s vodou alebo mliekom. A to aj na východnej morave. :) :) :)
Ma pravdu haji, kdyz hanacke, tak hanacke. Tradicni recepty by se nemely upravovat. A to sama jiz nekolik let kynute testo zadalevam klidne vodou. Ale toto je neco s velkou tradici a osobne bych ji tez nemenila.
Tyto jsou hanacke se vsim vsudy  bonvivani.sk/recepty/hanacke-kolace...
1x haji