Lyncer výborný fotorecept

monty469 - fotkamonty469, 21. januára 2017

Komentáre 1 - 15 z 71

No konečne milá moja montík, konečne si nejaký receptík pridala, už som čakala že víjde nejaky nový receptík. Tak musím povedať, že je to veľmi nádherný receptíček, chcela by som ho okoštovať ak ešte niečo ostalo :D. Krásne foto. A ako vždy dávam 5* a KK :)
1x haji
Hneď som podľa foto vedela, že to bude tvoj koláč ;) nádherná fotka a aranžovanie! Názov zaujal rovnako. Nostalgický (zá)kusok :) No krása. Ukladám... Skúsim. 5*
1x haji
tak to uz hej, parada, len mne nevrav, ze jednoduchy, mne sa vrchne cesto nikdy nepodari bez ujmy preniest na plech, tak ho jednoducho postruham a nasypem a je to :-)
1x haji
Naprostá tutovka - babkin recept a orechy s orechama - co může být lepšího?! Krásná práce, postup, fota, vůně se táhne až k nám. Mně tečou sliny a o chuť na ořechovou dobrotu se mohu opřít. Díky za receptík, už bylo smutno na Vareche!
1x malusa
aj mňa by zaujímalo čo to je šutopor - ale asi to bude dobový názov prášku do pečiva
@Afataga (21.1.2017 16:20)
Afi, kdyby jsi viděla mé začátky s vyvalovaným těstem na plech, tak se potrháš smíchy. Byla jsem samouk, pekla podle receptu z kuchařky - kde nebyla zmínka jak dostat vyválené těsto na plech. Nakonec jsem vypracovala postup - hod vyváleným těstem do dálky na plech. Vypilovala jsem styl, ale chtělo max soustředění. Když mě u toho přichytila moje babi, válela se smíchy. Pak mi ukázala vychytávku s válečkem. Oh, to bylo jiné kafe a úleva. Strouhání je také dobrá technika.
Krásne si napiekla, koláčik vyzerá veeeeľmi fajnový. Letí k Tebe pochvala, si šikovná :-)
Koláčik vyzerá užasne ! A tá fotečka, to je krása :)
@Luclup , @Maxinka dakujem ;-)
@Chica114 mas pravdu, uz bolo nacase pridat nejaky ten recept. Kolacik by ti isto chutil ;-)
@Mitzy dakujem ti velmi pekne.Ano je to taka nostalgia a aj som si dnes poplakala, ked som myslela na babku a na to co vsetko ma naucila. Ako najstarsiu vnucku ma od 8 rokov ucila vysivat, hackovat a dokonca aj pliest. Ked som bola starsia tak ma ucila aj zaklady sitia na este slapacom sijacom stroji Singer. No uz je to prec, ale v srdci mi ostala
@Afataga dakujem ti velmi pekne. Ak nechces valkat cesto tak spodne jednoducho roztlac rukou a vrchne postruhaj ako pises a hotovo. Na chuti kolacika to rozhodne neuberie a vyzerat bude pekne. Ako uz nizsie napisala Danila sutopor je kypriaci prasok. Tak ho u nas volaju este aj teraz stari ludia.
1x 1peto40
@Haji moja mila dakujem ti velmi pekne. Ved vies ze orechove u nas vyhravaju na plnej ciare. Keby nebola taka zima poslala by som holuba aj s balickom k tebe na Moravu :-)
@Danila dakujem za pristavenie
@Terinka55 dakujem ti , si mila
@Siisa dakujem za pochvalu. Vies , ze fotky riesime spolu s Luckou. Pacia sa nam take ake su. Snazime sa to fotit vonku za kazdeho pocasia.
@Monty469 (21.1.2017 17:27)

Zlaté ruky, že to všetko vieš, ako malí sa toho naučíme veľa, to už nezabudneme : ) aj ja mam krásne spomienky na detstvo. Starú mamu ešte našťastie mám, starý otec mi však veľmi chýba tiež. Naučil ma tak veľa... najkrajšie boli jeho zvieratká a autá vystrihnuté z papieru. Dokázala som sa s tým hrať večnosť.