Králik na smotane fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 14. októbra 2013
Králik na smotane (fotorecept)
Foto: babkamt

Boli časy , keď manžel choval doma králikov. Žiaľ , teraz si ho musíme kupovať.Už dlho nebol na našom stole. Teraz som to napravila. Zobraziť celý popisBoli časy , keď manžel choval doma králikov. Žiaľ , teraz si ho musíme kupovať.Už dlho nebol na našom stole. Teraz som to napravila. Mali sme vývar z králika s domácimi niťovkami , všetci si polievku chválili, bola naozaj výborná. No a po polievke som podávala králika na smotane.

20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ČL
250 ml
1,5 ČL
2 -3 ks
0,5 ČL
1,5 ČL na zahustenie (Solamyl)
Na halušky:
1 ks
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Králika umyjem,odblaním.Očistila som si cibuľu.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Nakrájanú cibuľu opečiem do sklovita.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Tu mám v miske pripravenú soľ, bobkové listy,mletú červenú papriku, nové a mleté čierne korenie.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Z hrubej múky a vajíčka , vody zarobím od oka cesto na halušky.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pokrájala som králika na menšie časti.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Z tohoto bude výborná polievka s domácimi slížikmi.Polievku som nefotila.Ale naozaj bola lepšia ako z kuracia. Nebola taká mastná.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Mäso som najprv opiekla , potom som pridala v miske pripravené koreniny , podliala som 200 ml vývarom z polievky a 20 nim som ho v tlakovom hrnci varila.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Uvarené mäso som vybrala na tanier , obrala som ho a vrátila do hrnca.Manžel sa hneval , že som ho obrala , no väčšina z nás to má takto najradšej.Šťavu z mäsa som zahustila kyslou smotanou a solamylom . Do hrnca som to pre istotu liala cez sitko , aby neboli hrčky.Prevarila som šťavu so smotanou.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    No a už stačí len vyvariť halušky .

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Môžeme ísť obedovať. My sme si sali k obedu aj kyslú uhorku.

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Poobede sme sa s vnučkou zabávali a vyšlo jej toto čudo , pardón víla ?

    Králik na smotane (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

daguska
Myslim, ze sa vam obom dielo vydarilo. Najdolezitejsia je spokojnost a radost. U vas to isto funguje super...
alex37
@Babkamt , dostala si odo mňa 5*, pripomenula si mi detstvo, aj u nás bolˇvždy raz mesačne králik. A teraz už len kupovaný. Presne takto isto ho robievame :-)
sracz
... ešte pred deviatimi rokmi som si "králičinu" úspešne dochoval u nás doma v KE na Furči! Úspešne som ju potom "dolaďoval" v našej domácej kuchyni na mnohoraké spôsoby! Tak, ako aj Ty, @babkamt milá od polievok, cez "na smotane" a pečené a vyprážané, až po "kombinované" klobásy! Skrátka išlo to jednoducho, rýchlo, zdravo a hlavne chutne!
pusta
@babkamt , tvoja kuchyňa sú samé osvedčené dobroty s vôňou domova, krásne nafotené, vynikajúco popísané.
o pár dní idem k môjmu najlepšiemu priateľovi, už mám u neho pripravené králičie stehná, o ktoré som ho poprosila.
už veľa rokov som nemala príležitosť na domáceho králika, a teraz spravím časť aj podľa teba pre nás :-)))
dakujem za recept a dávam ti plný počet po zásluhe 5*****
izabella929
@babkamt...no vvyzerá to úžasne chutne...))priznám sa, že sme chovali domácich králikov v minulosti, ale na smotane som ich nikdy nerobila...maminka ma učila iba na perkelt , vyprážané.a pečené..ale toto sa mi veľmi páči a keďže už mám dodávateľa na králičinu, určite vyskúšam...)
eviana
@babkamt , aj mne si pripomenula detstvo a ocinove kuchárske umenie - čo sa králikov, tie vždy pripravoval on a vedel ich pripraviť naozaj famózne. Tvoj králik na smotane vyzerá neodolateľne, voňavo, chutne, veru hneď by som si dala... aj za tanier fajnej králičej polievky... tlieskam, veľmi chválim výsledný efekt aj pracovný postup a máš u mňa jasných 5* :)
Ďalších 5* ak by to bolo možné by som dala za vílu :)
emdy
stará, dobrá klasika, bez vegety a kupenských cestovín... super
babkamt
@daguska máš pravdu.S vnučkou máme kopu spoločných zážitkov.Radi spolu trávime čas.
@alex37 ďakujem za hviezdičky. Potešili ma.
babkamt
@sracz vidím , že tiež patríš k milovníkom tohto mäsa. Dávam ti do pozornosti pečeného králika. Práve som ho pridala.Možno tento spôsob prípravy poznáš , možno nie.Naraz som kúpila troch králikov. Dve nedele po sebe sme mali králikov. Tak rozhodla vnučka. Ešte som sa nerozhodla , ako spravím posledného. Moja svokra naplnila králika plnkou. Brušnú dutinu uzatvorila. Uvarila ho najpv v polievke a potom ho dala piecť.
babkamt
@pusta ďakujem za pochvalu a hviezdičky.Naši sa tiež bijú o stehná. Dlho sme nemali takéto fajnové mäso na stole.Som zvedavá , čím nás prekvapíš.Možno toho posledného budem robiť práve podľa teba :-)
@izabella929 potom sa ozvi , či ti chutilo.
babkamt
@eviana určite záleží na príprave.Ďakujem za hviezdičky. Vnučka sa tiež poteší :-)
@emdy myslela som , že by bola škoda nevyužiť vývar na podliatie mäsa.
bembo
Dnes mi kázala žena kúpiť kura,že si ho spravíme na smotane.Nakoľko rád nakupujem v LIDLi,rozhodol som sa že ho kúpim tam.Ale ako som išiel k chladiarenským boxom,čo nevidím,králik,a ešte aj zo zľavou 20%.No nekúp ho.Keď že som králika na smotane robil už dávno,bol som zvedavý aj na iné recepty.Pozrel som ich viacej,ale tvoj sa mi páčil najviac.Zajtra ho vyskúšam,a verím že nám bude chutiť.
babkamt
@bembo vo štvrtok som kúpila jedného zajaca. V sobotu som v menovanom obchode bola znovu nakupovať a vidím, že ešte znížili cenu, tak som si ešte jedného hodila do košíka. Teraz rozmýšľam, ako ich pripravím. Som poctená, že si si z množstva receptov vybral práve môj. Dúfam, že si bol spokojný. Napíš, či sa ti jedlo páčilo.
bembo
Po dlhšej dobe som videl vykostené králičie stehná v obchode, a opäť som sa rozhodol pre Tvoj recept,lebo je jednoduchý a veľmi chutný.Dnes bude na obed.Ešte haluške urobím a ide sa jesť.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia