Úžasné oškvarkové pagáčiky fotorecept

luss44 - fotkaluss44, 10. júna 2013

Komentáre 1 - 15 z 139

nestihnú... :))) do dnešného dňa boli v miske prikryté utierkou a sú mäkké, ale už sú tam len 3 ks. zabudla som do receptu pridať prášok do pečiva, osvedčil sa mi do kysnutého cesta. teraz ma napadlo - myslela si či nestvrdnú pri pečení? nie, sú krásne na povrchu chrumkavé a vo vnútri vláčne
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
Sú ozaj lákavé. Ja tiež dávam uvarený zemiak, aj 2 ks. Pečiem cca 15-20 min.v dobre vyhriatej rúre. Dlho nie, aby sa nevysušili, potom rýchlo stvrdnú. Po upečení dávam podľa rady starších gazdiniek do smaltového hrnca a zakryjem.
krásne ich máš a ja tiež dávam uvarený zemiak podľa toho koľko robím keď viac tak aj dva tri.
robím bez umelého tuku ,iba s masťou a plním slivkovým lekvárom, kto ich jedol,iné už nechce/robím ako šatôčky/
1x cajca
vyzerajú fakt úžasne, keďže som nemala možnosť okoštovať tieto tvoje, musím povedať, že najúžasnejšie oškvarkové pagáče pečie moja švagriná, mám od nej recept ale nech robím čo robím také dobré ako ona neupečiem.... upiecť dobré pagáčiky je veda a tie tvoje vyzerajú super :-)
1x zlata56
Názov si im dala úplne zaslúžene, vyzerajú úžasne a tak musia aj chutiť.