Kura na grécky spôsob

lia66 - fotkalia66, 22. januára 2012
Kura na grécky spôsob
Foto: lia66

Zas sa mi zdalo, že by sme mohli mať kuriatko na nový spôsob...v jednom časáku sa mi páčil recept na morčacie masko...bol podobný, ale Zobraziť celý popisZas sa mi zdalo, že by sme mohli mať kuriatko na nový spôsob...v jednom časáku sa mi páčil recept na morčacie masko...bol podobný, ale ja som si ho trošku vylepšila-keby ste cítili tú neskutočnú vôňu, čo sa šírila pri pečení po celom byte...a, čo ešte chuťovo-no, proste lahoda!...ku tomu ešte zdravý šalátik, akurát na toto sychravé počasie a môže sa papať...možno, ešte také suché vínko by sa šiklo, ale keďže sme pn, tak my si dáme zázvorový čajík...a čo vy?..dobrú chuť želáme.

Suroviny

1ks
cca 8ks
cca 8ks
1ks , alebo pór
podľa potreby
1ks
1ks
podľa potreby
podľa potreby  a korenie štyroch farieb
cca 200g
Na Šalátik:
cca 600g
2ks
, Cibuľa po 1ks
cca 2pl
cca 1pl
podľa potreby
podľa potreby
cca 1čl




Postup

  1. 1

    Kurča naporcujeme a vyložíme ním pekáč(plech)...

    Kura na grécky spôsob - obrázok 1
  2. 2

    Cukinu umyjeme, odkrojíme konce a vidličkou spravíme ryhy...

    Kura na grécky spôsob - obrázok 2
  3. 3

    Následne ju nakrájame na cca polcentimetrové kolieska...

    Kura na grécky spôsob - obrázok 3
  4. 4

    Zemiaky, paradajky, cibuľu(pór)a papriku očistíme a nakrájame podľa ľubovôle...zasypeme ním kurča...okoreníme, osolíme, zakápneme olivovým olejom(netreba veľa-kura aj zelenina pustí šťavu...bude jej hodne!) prikryjeme alobalom, alebo druhým plechom a dáme piecť do vyhriatej rúry na cca 180/200st...pečieme, kým nie je všetko makké...ja som to mala prikryté druhým plechom, dala som to na 200-ku a nechala piecť cca 2 hodky...možno sa vám to upečie aj skôr, ale my sme momentálne u mojej mamy a ona má len takú mini rúru...

    Kura na grécky spôsob - obrázok 4
  5. 5

    Po zmaknutí som to odokryla, posypala kockami syru a dala ešte "zapiecť" na cca 10/15 min.

    Kura na grécky spôsob - obrázok 5
  6. 6

    Ku tomu spravíme šalátik:kapustu nakrájame "klasicky", mrkvu na hrubom strúhadle, jablko a cibuľu na tenké slížiky...zalejeme nálevom(zmiešame olej, med, korenie, soľ a citr.šťavu) a premiešame-necháme vychladnúť a podávame ku kuriatku...dobrú chuť želáme.

    Kura na grécky spôsob - obrázok 6

Diskusia k receptu

jatanika
pečiem grécku zeleninu Briam... je famózna a toto je podobné ... tak nabudúce vyskúšam piecť aj s mäskom podľa teba :-))
evas13
Takéto recepty mám rada, už sa teším na tú dobrotu. :)
sneica
krasny receptik aj moje palce hore...:))) kk




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia