Daniel so zelerovým pyré a dubákovou omáčkou

ziziak - bez fotkyziziak, 23. januára 2015
Daniel so zelerovým pyré a dubákovou omáčkou
Foto: ziziak

Ako aj minulú, tak aj túto „zimu“ pridám niečo chutné, rýchle a nie veľmi tažké jedlo z diviny. Osobne sa k divine dostanem jednoducho, čiže z nej neustále vymýšlam niečo nové. No nie všetci majú možnosť dostať sa k surovinám, ktoré sú v tomto recepte, či už je to mäso, alebo hľúzovka.

4
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

600 g
1 vetvička
2 ks
3 ks
1/2 čl
1 čl
2 strúčiky
1,5 dl
1 hrsť
250 ml
1 dl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mäso treba poriadne očistiť, nasoliť, nakoreniť a s rozmarínom a trochou oleja nechat odležať cez noc v chladničke. Je estetickejšie, ak mäso zabalíte do potravinárskej fólie do tvaru valca, aby držalo tvar. Mäso sprudka opečieme tak, aby bolo celé uzatvorené a vložíme do rozohriatej rúry na 180 °C cca 6-8 minút. Čas je približný, určil som ho podľa hrúbky mäsa.

  2. 2

    Očistené zemiaky a zeler som nakrájal na kocky (mirepoix), aby sa uvarili rovnomerne a varil do mäkka v osolenej vode.Uvarenú zeleninu rozsekáme v mixeri do ktorého prilievame najskôr vlažné mlieko s maslom nech dostane tu správnu konzistenciu pyré a neskôr soľ, korenie, cesnak, chilli a horčicové semienka podľa svojej chuti. S chilli a cesnakom pozor :)

  3. 3

    V panvici necháme vyredukovať víno s hubami a neskôr pridáme smotanu do ktorej som nastrúhal malé množstvo hľúzovky a nechal variť pokiaľ smotana nezačala hustnúť, dochutil soľou, korením a zjemnil maslom.

Recept je zaradený do kategórií:
Mäso z daniela, Hlavné jedlá, Obed, Večera, Pečené, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@ziziak , už som ťa raz chválila a chválim ťa opäť - vieš, ako a čo je dobré a aj to spravíš. A to si mal ozajstnú hľuzovku? Teeeda....
1x safran
Ja som to robil z mamuta,lebo daniel momentálne nebol po ruke. Ale bolo to vynikajúce aj z neho. @gutinka , skús toho mamuta, neobanuješ, bude to uuuuuuzasneeeeeeee<3 D
1x spiral